Niebezpieczne Dębki

Moderator: bobo2206

Niebezpieczne Dębki

Postautor: Rosa » śr cze 02, 2010 10:50 am

Nie zdają sobie sprawy turyści z niebezpieczeństwa przebywania w Dębkach. NIE MA ŻADNEJ możliwości ewakuacji ludzi z rejonu zagrożenia np. pozaru, powodzi itp. JEDYNA droga ewakuacji to szosa w kierunku Odargowa, która w czasie gorącego weekendu (bez paniki) jest zakorkowana - nie ma możliwości wyjazdu a innej drogi nie ma. Ja już nie przyjadę do Dębek - wystarczy mi ubiegłe lato. Nikt o tym nie myśli.
Rosa
 

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: blazus1 » śr cze 02, 2010 2:21 pm

jak to nie ma zadnej mozliwosci ewakuacji :) sa 2 drogi prowadzace do debek (jedna asfaltowa i druga szutrowa - utrzymana w dobrym stanie). Z tymi korkami w sezonie to tez wg mnie lekka przesada. Owszem mogloby byc lepiej ale nie jest tak tragicznie znowu..

pozdrawiam
...
blazus1
Expert
Expert
 
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 18, 2007 9:59 am
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: bleblu » śr cze 02, 2010 9:17 pm

to może postulujmy o wybudowanie autostrady z obwodnicy Trójmiasta do plaży w Dębkach. Aby uniknąć powodzi proponuję całe Dębki podsypać na wysokość 10 metrów...
co za paranoja...
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: dziadybaba » sob cze 05, 2010 4:15 am

nawet jak człowiek sraczki dostanie w dzień wolny od pracy to jest kłopot, bo do najbliższej apteki jest coś ze 30 kilometrów (Puck albo Wejherowo). Karetka ze szpitala z Wejhereowa też szybko się nie zjawi. Raczej słabo pod względem opieki medycznej.
dziadybaba
 
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 31, 2010 9:26 pm

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: blazus1 » sob cze 05, 2010 3:03 pm

zawsze jest punkt apteczny :) na biegunke na pewno maja leki :P co do karetki to racja..
...
blazus1
Expert
Expert
 
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 18, 2007 9:59 am
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: SI » śr cze 16, 2010 10:07 pm

dziadybaba pisze:nawet jak człowiek sraczki dostanie w dzień wolny od pracy to jest kłopot, bo do najbliższej apteki jest coś ze 30 kilometrów (Puck albo Wejherowo). Karetka ze szpitala z Wejhereowa też szybko się nie zjawi. Raczej słabo pod względem opieki medycznej.

Bez przesady! W Dębkach mają punkt apteczny, a jeśli czegoś nie ma, to najbliższa apteka jest w Krokowej, czyli ok 9 km :!: A leki na biegunkę najlepiej mieć we własnej podręcznej apteczce, tak jak i kilka innych specyfików :wink:

Jeśli chodzi o lekarzy - przez kilka lat "sprawdzałam" pediatrów :wink: Bardzo polecam lekarkę w Jastrzębie Górze (tu raczej prywatne przyjęcia)! Byliśmy też w przychodni w bodajże w Starzynie (na NFZ). Byliśmy też w Pucku w szpitalu - bardzo dobra opieka, tylko lekarz z nocnego dyżuru niezbyt był szczęśliwy po obudzeniu :wink:

Karetka dojedzie w miarę szybko i przez Dębki też szybko przejedzie, jeśli tylko wczasowicze (czy to w autach, czy na rowerach, czy pieszo) szybko usuną się z drogi :wink:
Awatar użytkownika
SI
Expert
Expert
 
Posty: 59
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:58 pm

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: bosanoga » czw cze 17, 2010 10:52 pm

karetka nie musi jechać z Wejherowa albo Pucka bo jedna stale stoi w "dyspozytorni" w Krokowej... więc bez paniki.
bosanoga
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 17, 2008 3:12 pm

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: jerzu » pn cze 28, 2010 10:06 pm

dziadybaba pisze:nawet jak człowiek sraczki dostanie w dzień wolny od pracy to jest kłopot, bo do najbliższej apteki jest coś ze 30 kilometrów (Puck albo Wejherowo). Karetka ze szpitala z Wejhereowa też szybko się nie zjawi. Raczej słabo pod względem opieki medycznej.


Apteka jest w Krokowej. Wiem bo byłem w niej w zeszłym roku.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niebezpieczne Dębki

Postautor: majster » pn cze 28, 2010 10:34 pm

powódź pozar itd oczywiscie wszystko wazne, ale nie trzeba sie cofac duzo do tyłu z czasem jak pozalewało miasta o niebo większe i z drogami obwodnicami i prawie że autostradami w niektórych przypadkach...

Karetka w Krokowej, apteka też, wpunkt apteczny i lekarz w sezonie jest w debkach (Detlafówka), straż pozarna nie wiem, ale widziałem coś w Odargowie chociaz to pewnie z OSP
majster
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 28, 2010 9:08 pm


Wróć do Bezpieczeństwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron