Elektrownia WĘGLOWA w Żarnowcu

o Dębkach, z Dębek i wokół Dębek...

Moderator: bobo2206

Elektrownia WĘGLOWA w Żarnowcu

Postautor: tex » czw maja 10, 2007 9:01 am

Na tema planów budowy elektrowni węglowej koło Żarnowca przez firmę Polish Power pomorskie media pisały na początku lutego. Półtora miesiąca temu firma miała przedstawić studium wykonalności i technologię jaką chce zastosować do spalania węgla, ale dotychczas nie ujawniła żadnych informacji – pisze Dziennik Bałtycki.

Dziennik pisze, że na przełomie kwietnia i maja firma Polish Power wygrała przetarg na zakup 60 ha ziemi należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSEE). Na tym terenie ma być budowana, elektrownia, ale inwestor nie ujawnia nadal żadnych konkretów donośnie inwestycji.
Od Teresy Kamińskiej szefowej PSEE Dziennik dowiedział się jedynie tyle, że po zakończeniu procedury przetargowej, przed podpisaniem umowy jest teraz czas na ustalenie szczegółów dotyczących technologii w jakiej będzie budowana elektrownia.

Natomiast Paulina Szlenzak z Polish Power w rozmowie z Dziennikiem oświadczyła, że firma nie udziela żadnych informacji w tej sprawie. -. Możliwe, że jakieś informacje będą do uzyskania w najbliższych tygodniach – powiedziała cytowania przez gazetę przedstawicielka inwestora.

Dziennik Bałtycki zwraca uwagę, że sprawa budowy elektrowni oraz aura tajemniczości wokół tej inwestycji niepokoi okolicznych mieszkańców oraz lokalne władze.
- Nikt nic nie wie. Prawdopodobnie wiemy jeszcze mniej niż dziennikarze. Jest to sytuacja trochę dziwna – powiedział na spotkaniu u wojewody Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino.
Tak władze jak i mieszkańcy uważają, że przed rozpoczęciem inwestycji trzeba wyjaśnić wszystkie kwestie związane z wpływem elektrowni na środowisko, bo później będzie już za późno
tex
 

Wróć do CIEKAWOSTKI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron