Strona 1 z 1

regionalne potrawy

Post: śr sty 23, 2019 3:09 pm
autor: poldek
hej, córka a za zadanie domowe wypisac potrawy regionalne z naszego regionu - tyle że ja nic niekojarzę, macie jakieś pomysły?

Re: regionalne potrawy

Post: pn lut 04, 2019 2:14 pm
autor: kopszy
W sumie to dobre i ciekawe pytanie. Ja osobiście też nie orientuje się w tym jakie potrawy są u nas regionalne, nie zastanawiałem się nad tym. Jednak widzę, że nie ma zbyt wielu osób, które wiedzą coś więcej na ten temat. Szkoda.

Re: regionalne potrawy

Post: wt lip 02, 2019 5:31 pm
autor: margorav
Sama nie wiem ale pewnie ryby w każdej postaci. To chyba wszędzie w nadmorskich miejscowościach można wpisać.

Re: regionalne potrawy

Post: wt sie 13, 2019 8:37 am
autor: jumboshop
Nad morzem nigdy nie było zbyt wiele regionalnych potraw, głównie były to ryby smażone i wędzone. Nie było tam też mieszania ludności, jak w innych obszarach kraju, stąd też nie wykształciły się odmiany potraw, które można zjeść tylko tu.

Re: regionalne potrawy

Post: pn sie 19, 2019 1:54 pm
autor: Klaudia90
Dlatego warto to zrobic.

Re: regionalne potrawy

Post: ndz wrz 29, 2019 10:03 pm
autor: miralek
Ogólnie ryby i inne smaki to raczej najlepsze. Jakieś pieczone czy smażone mogą raczej się tutaj wpasować.

Re: regionalne potrawy

Post: śr paź 09, 2019 10:31 pm
autor: turystyk
jumboshop pisze:Nad morzem nigdy nie było zbyt wiele regionalnych potraw, głównie były to ryby smażone i wędzone. Nie było tam też mieszania ludności, jak w innych obszarach kraju, stąd też nie wykształciły się odmiany potraw, które można zjeść tylko tu.

To może i prawda napływu ludzi nie było ,ale nie które dania maja dobre .Knajpę znam już od dawna ale w tym roku jeszcze raz byłem na samą zupę rybną i naprawdę nigdzie nie jadłem lepszej . Zawsze kolejka w ciągu dnia ok 30 minut czekania pod wieczór trochę lepiej a knajpa jest w Sopocie .Wujek google wam powie gdzie jak wpiszecie zupa rybna Sopot.

Re: regionalne potrawy

Post: czw sty 21, 2021 1:23 pm
autor: juliann25
Uwielbiam kuchnie podlaską. Babka ziemniaczana, pyzy, placki ziemniaczane. Uwielbiam takie połączenia i posiłki z ziemniaka.