Strona 1 z 1

Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: wt lip 15, 2008 2:46 pm
autor: Daniela
Ja wiem że sie nie da innaczej ale nie mozna by chociaz w sezonie wprowadzic ograniczeń np. czasowych? Przeciez te tabuny samochodów zanieszyszczają tylko to cudne i świerze powietrze, którym przyjeżamy tam oddychać ( nie za darmo przecież:).... Czy nie można wprowadzic zakazu ruchu np. od godz. dajmy na to 11 rano do 21....?
Rozumiem, że dostawcy i turyści muszą dojechac ale czy naprawde przez cały dzień musi tam byc ruch jak w centrum warszawy? Sprawy dostawczo-rozpakunkowe można załatwiać w usalonych godzinach a właściciele tych pensjonatów których dotyczyło by to bezpośrednio mogliby informować o tym na swoich stronach www lub tu na stronie Dębek...Przecież chodzi o nas wszystkich...dusić się spalinami to spokojnie możemy przez cały rok w naszych miastach....
Czy szanowne władze mogłyby rozpatrzyć taki wniosek?

Post: śr lip 16, 2008 2:09 pm
autor: baart
od wileu lat trwa dyskusja o budowie alternatywnego dojazdu i nic z tego nie wynika

Post: śr lip 16, 2008 2:19 pm
autor: Daniela
no przebudowa to napewno wielki kłopot i koszt...ale takie czasowe ograniczenie? na zasadzie ze i wilk syty i owca cała:) to chyba nie taki zły pomysł? nie wiem tylko komu mozna by go przes=dstawic bo jakos mi sie nie wydaje zeby władze śledziło to forum...a szkoda....

Kasa-kasa-kasa a nie drogi, obywatele.

Post: czw gru 11, 2008 12:42 pm
autor: Miejscowy w.k.r.i.n.
Uruchomić starą drogę z Odargowa do Dębek - a jest kasa od Schetyny - czy V-ce Wójt Białk nie widzi tego problemu przez tyle lat. Ano tak nie widzi, bo nie będzie przechodziła koło jego pensjonatu.
A gdzie był plan gospodarowania zagospodarowania przestrzennego - uchwalono, przyjęto, o drogach i bezpieczeństwie obywateli nie pomyślano - a pomyślano o robieniu kasy określonej grupie ludzi - nie wierzysz ---- zobacz -----
h t t p : / / a l l e g r o . p l / 2 0 7 8 8 _ sprzedaz_grunty_i_dzialki.html?id
Tak się robi kasę określonej grupy ludzi.

Post: pt gru 12, 2008 4:10 pm
autor: ewelina_pabianice
Rzeczywiście przydałoby się ograniczenie ruchu, ale nie sądze żeby było to możliwe. Niestety Dębki to dwie ulice:( jedna dojazdowa druga spacerowa(p.s. którą i tak cięzko spacerować:P)

Dlaczego - łamie się prawo

Post: pt maja 15, 2009 9:24 am
autor: Andrzej - Stalowa Wola
A kto wydaje pozwolenia dla tych rowerków w sezonie, które rozjeżdżają ludzi. Czyży POLICJA tego nie widzi jak jest łamane prawo, że po drogach publicznych na tych rowerkach poruszają się dzieci bez opieki dorosłych.

Re: Dlaczego - łamie się prawo

Post: pt maja 15, 2009 10:35 am
autor: ewelina_pabianice
Andrzej - Stalowa Wola pisze:A kto wydaje pozwolenia dla tych rowerków w sezonie, które rozjeżdżają ludzi. Czyży POLICJA tego nie widzi jak jest łamane prawo, że po drogach publicznych na tych rowerkach poruszają się dzieci bez opieki dorosłych.


Zgadza się. . . ja z przerażeniem obserwuję dzieci wyjeżdżające wprost pod koła samochodów...

Post: ndz maja 17, 2009 7:46 pm
autor: bleblu
nie popadajcie w przesadę. ulica Spacerowa jest deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym. obowiązuje na niej znaczne ograniczenie prędkości i każdy na tej drodze powinien zachować ostrożność a szczególnie kierowcy samochodów. jadąc 20-30km/h można spokojnie wszystko mieć pod kontrolą i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. jazda Spacerową z prędkością 50 hm/h i większą jest buractwem i brakiem rozumu! i nie ma co zwalać winy na dzieci i innych.

Post: ndz maja 17, 2009 9:55 pm
autor: blazus1
ooo w lipcu/sierpniu na spacerowej 20 km/h?? to chyba o 5 rano :P
najgorsze sa ciezarowki z zaopatrzeniem i te takie "rowerki" na 4 kolach :P

Post: pn maja 18, 2009 6:35 pm
autor: ewelina_pabianice
bleblu pisze:nie popadajcie w przesadę. ulica Spacerowa jak deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym. obowiązuje na niej znaczne ograniczenie prędkości i każdy na tej drodze powinien zachować ostrożność a szczególnie kierowcy samochodów. jadąc 20-30km/h można spokojnie wszystko mieć pod kontrolą i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. jazda Spacerową z prędkością 50 hm/h i większą jest buractwem i brakiem rozumu! i nie ma co zwalać winy na dzieci i innych.


Nie zwalam absolutnie winy na dzieci. Faktem jest jednak, że rodzice powinni zwracac na to uwagę. Jak wspominasz jest to zarówno deptak, jezdnia jak i droga rowerowa, więc każdy może z tego miejsca korzystać. Racją również jest to, że wszystko powinno robić się z głową i umiarem
Pzdr

Smieci w Dębkach

Post: czw maja 21, 2009 9:42 am
autor: Mirek z Łodzi
Ewelino z Pabianic - jak widzę zdrowo patrzysz na to towarzystwo z Dębek.
Obserwuję Twoje wpisy na tym forum DĘBKI.
My przyjezdni do Dębek - widzimy co się dzieje, jakie są wady, nieorawidłowości. A wpisy - jak widać - patrzą tylko na swoją kasę.
Nasuwa się pytanie - CZY MIEJSCOWI NIE WIDZĄ JAK TRACĄ Z ROKU NA ROK.
Ktoś kiedyś napisał, że - Z DĘBEK ROBI SIĘ SKANSEN - dlaczego, miejscowi patrzą tak krótko.
Andrzej ze Stalowej napisał - BRUD w Dębkach.
To samo ja potwierdzam.

Post: czw lip 02, 2009 2:44 pm
autor: ewelina_pabianice
I właśnie...wróciłam dopiero co z Dębek
Z przerażeniem obserwowałam pewną sytuację.
Idzie sobie ulicą matka z dzieckiem (dziecko siedzi sobie we wózku).
Pani była bardzo zapatrzona na stragany z pamiątkami i pchała wózek...wprost pod koła jadącego samochodu. Co prawda samochód jechał bardzo wolno(na całe szczęście dla tego biednego dziecka). Kiedy ktoś zwrócił Pani uwagę była ona bardzo zniesmaczona, że ktoś w ogóle śmiał....
Ja rozumiem, że wakacje, że urlop, że odprężenie......ale no ludzie no...trochę rozwagi

Post: ndz lip 26, 2009 11:15 pm
autor: ania124
bleblu pisze:ulica Spacerowa jak deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym.
zgadzam się...
na ul. Spacerowej gdzie niegdzie są chodniki i teraz kieruje pytanie do tych co spacerują po Spacerowej dlaczego nie chodzicie po chodniku? (oczywiście tam gdzie jest) tylko chodzicie środkiem ulicy, pchacie się pod samochody...życie Wam nie miłe?

Post: wt lip 28, 2009 5:49 pm
autor: Bisopt
Może dlatego że taki tłum ludzi tam się nie zmieści?.Na tych pseudochodnikach to tylko ruch wachadłowy.

Post: śr lip 29, 2009 9:46 pm
autor: jerzu
blazus1 pisze:ooo w lipcu/sierpniu na spacerowej 20 km/h?? to chyba o 5 rano :P
najgorsze sa ciezarowki z zaopatrzeniem i te takie "rowerki" na 4 kolach :P


Rowerki jak rowerki. Skutery to jest dopiero zakała Spacerowej. Mnie o mało co nie rozjechało dwóch gówniarzy na skuterku, skracali sobie drogę przez chodnik na rogu Spacerowej i Morskiej. O mało co jeszcze nie przywalili w BMW "jadące" Spacerową.

Post: sob sie 01, 2009 1:46 am
autor: komar
A ja Uważam że jednak niektóre osoby nie znają Polskiego prawa-owym jak to się nazywa rowerkiem można poruszać się po każdej drodze nie tylko deptaku w Dębkach o ile posiadam się polisę OC i każda wypożyczalnia powinna mieć również regulamin bądz zarządzenie żę wypożycza sprzet tylko osobom do tego uprawnionym- karta rowerowa lub dziecku pod opieką osoby dorosłej;] a skutery?? przejedzcie się do włoch albo francji- po to jest skuter żeby szybciej się poruszać- oczywiście zzachowaniem przepisów tego nie neguje;]

Post: sob sie 01, 2009 12:14 pm
autor: słoniu
ja się po Spacerowej poruszam pieszo, rowerem, skuterem, quadem, samochodem, raz spałem na środku Spacerowej, 100 razy piłem na Spacerowej browary, parę razy szedłem z wózkiem i parę razy z psem. i nigdy ani mi nikt nie przeszkadzał, ani ja nikomu. po prostu wszyscy powinniście wyluzować trochę poślady. i Wy co narzekacie, że jeżdżą i Wy, co jeździcie. Dębki są dla wszystkich. Pozdrawiam.

Post: pn sie 17, 2009 8:54 am
autor: Piotrek_wla
Problem tkwi w tym że kiedyś było więcej dróg dojazdowych do dębek...
1. droga ul. Sosnową mostkiem przez kanał i łąkami(polną drogą- ale przejezdną) w stronę odargowa - jednak władza z gminy sprzedała działki przy sosnowej- wraz z drogą - to jest już przesada.
2. droga obok domu sióstr zakonnych, a następnie mostkiem i do asfaltu.
Jak by dalej były te drogi to nie było by aż takich korków jak obecnie w weekendy :)
Co do dostaw towaru to nie jestem za wprowadzeniem zakazu w ciągu dnia.
Ponieważ w Dębkach jest tak dużo punktów gastronomicznych, że jeżeli dana firma miła by je wszystkie zaopatrzyć do załużmy godz. 11.00 to musieliby zacząć rozwozić towar od 4-5 nad ranem.
Zaczęły by sie wpisy/narzekania na forum że nie można spokojnie wypocząć, ponieważ od wczesnego ranka hałasują rozładowywane skrzynki, beczki czy jeżdzące dostawcze samochody.
Pozdrawiam

Post: pn sie 24, 2009 9:27 pm
autor: józefina
Ja od wielu lat chodzę głównie lasem. Przecież wzdłuż Spacerowej, przez znaczny jej odcinek ciągnie się elegancka, sympatyczna leśna droga - z wózkiem, czy rowerem też da się ją pokonać. Jest cicho i bezpiecznie. polecam tę metodę.
W tym roku byłam 3 tygodnie i 3 razy musiałam przebić się samochodem - masakra. Masakra dla kierowców, pieszych, rowerzystów! Jeśli chodzi o gokarty - brak mi słów. Pewnie dopóki jakiś dzieciak nie zginie pod kołami nic z tym nie zrobią. Żal.

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: pn cze 07, 2010 12:11 am
autor: szymon111
Dużo osób też nie wie że można dojechać od drugiej strony, szczególnie ktoś kto jest pierwszy raz, tak jak ja rok temu, też jechałem tym deptakiem do Leśnego czyli przez całą miejscowość, to jest istna porażka, ale wyjeżdzałem już z drugiej strony czyli nie jechałem w stronę centrum ale w drugą, droga nie najlepsza ale mimo wszystko lepiej po dziurach niż między tymi ludźmi.

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: pn cze 07, 2010 10:57 pm
autor: bleblu
szymon111 pisze:niż między tymi ludźmi.


ci ludzie to ktoś inny niż Ty sam? warto czasami przemyśleć co i jak się pisze żeby nie wyszło z pogardą do reszty osób...
może się przypieprzam zbytnio ale o szacunek trzeba dbać :)

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: pn cze 07, 2010 11:20 pm
autor: szymon111
To jak się patrzy zależy czy się siedzi w aucie czy idzie

Choć ciągłe schodzenie z drogi pojazdom jest uciążliwe, to jazda jest gorsza, a szczególnym problemem są dzieci których rodzice nie pilnują, jechało takie dziecko z 5- 6 lat na rowerze i przewróciło się przed samym autem, na szczęście nie da tam się jechać więcej niż 3 - 5km/h.

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: wt cze 08, 2010 7:53 am
autor: blazus1
niestety sa i tacy co jada szybciej niz 5km/h...

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: wt cze 08, 2010 8:17 pm
autor: bleblu
Spacerowa jak sama nazwa mówi to głównie w sezonie deptak i pierwszeństwo należy do pieszych i rowerzystów. Niech nikt nie próbuje myśleć inaczej bo prędzej czy później każdy jest pieszym na Spacerowej! Jeśli ktoś zamierza lansować się swoim autem to Dębki się zupełnie nie nadają ;) I dlatego uwielbiam tą wioskę 8)

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Post: sob lip 10, 2010 9:17 pm
autor: Mariola
NO CÓŻ FAKT TO CHYBA JEDYNY MINUS DĘBEK ,ŻE JEST JEDNA ULICA SPACEROWA PO KTÓREJ JEDŻ AUTA ALE I TAK WARTOOOOOOOOOOOO JECHAĆ:)