Strona 1 z 1

Oszustwa w sklepach

Post: wt sie 14, 2012 11:14 am
autor: kamil
W Dębkach trzeba się mieć na baczności gdyż sprzedawcy w sklepach, knajpach i wszelkiej maści budach, na chama oszukują przy wydawaniu reszty i na każdy inny możliwy sposób. Oszukują na beszczela wykorzystując nieuwagę turystów.
przykłady:
- w budzie z lodami panienka próbowała orżnąć moją 14 letnia córkę na ponad 10!!! zł Lód 4,50, córka daje 20 zł a otrzymuje 5 zł reszty,
- buda a'la sklep na rogu ul. Liliowej - podpałka do grilla która kosztuje normalnie 2 zł tu kosztuje 8!!!

Przyjeżdżamy tu już od 8 lat ale tego chamstwa nie ubywa a wręcz odwrotnie.
Ludzie czy wy jesteście aż tak głodni że się posuwacie do ZŁODZIEJSTWA?

Re: Oszustwa w sklepach

Post: pn sie 18, 2014 3:56 pm
autor: KATE
Tak zgadzam się i potwierdzam to co napisał przedmówca.
W ubiegłym roku t.j. 2013 w Dębkach sprzedawcy próbowali ze mną w warzywniaku na spacerowej zaraz przy wejściu na główną plażę nr 19. Pani tłumaczyła się, że to z upału a był jeden z chłodniejszych dni.
Natomiast w barze AKWARIUM na ul. Morskiej dziewczyna wydawała nam ze 100 zł jak z 10. Gdy jej się nie udało stwierdziła: "och szkoda, myślałam że będę miała lepszą dniówkę!"
Takie sytuacje bardzo zniechęcają do przyjazdu.

Re: Oszustwa w sklepach

Post: pt kwie 10, 2015 4:11 am
autor: WiktoriaW
W każdym mieście jest to samo.

Re: Oszustwa w sklepach

Post: pt kwie 10, 2015 9:57 am
autor: beret21
Jeśli ktoś ma punkt sezonowy w dobrym miejscu to czemu miałby mieć niskie ceny? Jeśli ktoś niechce to niech nie kupuje i tyle, nie uważam tego za coś złego.
Co do okradania dzieci to nie będę tego komentowałł..

Re: Oszustwa w sklepach

Post: pt lip 31, 2015 11:44 am
autor: malkontent
W każdej mieścinie turystycznej gdzie zarobić na turystach można tylko sezonowo wyznaje się zasadę dymać, dymać dymać. Każdego, na każdym. W końcu sezon nad morzem tylko 40-50 dni w roku. Jak się przed tym bronić? Cóż, nie bardzo jest jak ponieważ nikt nas nie zmusza do kupowania po takich cenach. Jest to jednak dobry moment dla mniej pazernych (np. lokalnych) sprzedawców, którzy mając niższe ceny będą mieć większy zbyt. Pytanie tylko czy nie wyjdzie na to samo?

Inną sprawa to zabrać nad morze własny kram i handlować czym się da :)

Re: Oszustwa w sklepach

Post: śr sie 05, 2015 10:22 am
autor: kiszki
Mnie ostatnio oszukali na 50 zł .... -.-

Re: Oszustwa w sklepach

Post: śr sie 05, 2015 10:27 am
autor: Kociak
Błędy przy wydawaniu reszty nie są celowe, gdybyście pracowali po 14 godzin ciągle na nogach bez dnia urlopu przez 60 dni - sami byście wiedzieli, jak łatwo o pomyłki w liczeniu. Nikt nie jest robotem, a tak się w sezonie pracowników traktuje. Trochę zrozumienia, bo ci ludzie naprawdę są wykończeni.

Re: Oszustwa w sklepach

Post: czw wrz 24, 2015 10:15 am
autor: Waffer
Ok, niektórzy wydają mniej reszty przez pomyłkę albo źle nabijają także przez pomyłkę. Niestety jest wiele sklepów, którzy jawnie oszukują klientów.

Re: Oszustwa w sklepach

Post: pt wrz 25, 2015 12:16 pm
autor: kalmaro
Tez nie byłabym taka pewna, kilka lat pracowalam w butiku z torebkami czasami, po 12 godzinach pracy zdarzały mi się pomyłki. Zawsze przepraszałam i się poprawiałam, ale niektóre spojrzenia były naprawdę przykre. Bardzo łatwo oceniać, gdy jest się po drugiej stronie.

Re: Oszustwa w sklepach

Post: sob kwie 27, 2019 7:59 am
autor: versus00
Niestety najwięcej takich kurortowych oszustów jest właśnie w sezonie. Od wielu lat nie jeżdże do dębek bo uważam, że klimat się zepsuł przez takie okropne akcje.