Strona 1 z 1

Projekt nowej przestrzeni publicznej w Dębkach

Post: śr mar 11, 2015 9:23 pm
autor: ala.szczesniak
Witamy :)
Jesteśmy studentkami architektury na politechnice gdańskiej. Bierzemy udział w konkursie dotyczącym zmiany kierunku rozwoju turystyki oraz wpłyną na uatrakcyjnienie Dębek w sezonie jak i poza nim. Nikt tak jak Państwo - zwracamy się tu zarówno do mieszkańców jak i wiernych turystów, nie pomoże nam w skrystalizowaniu najważniejszych potrzeb jakie dotyczą tego terenu. Prosiłybyśmy o określenie jakiego typu Państwa zdaniem obiekty powinny znaleźć się w Waszej wsi, które realnie są wstanie polepszyć przestrzeń w Dębkach.
Z góry dziękujemy za każdy pomysł oraz post, który pomoże nam bardziej poznać tą nadmorską miejscowość oraz sprawi, że nasza praca będzie miała odwzorowanie w rzeczywistości.
Dziękujemy za poświęcony czas.
Pozdrawiamy :)

Re: Projekt nowej przestrzeni publicznej w Dębkach

Post: pt kwie 10, 2015 4:06 am
autor: WiktoriaW
Ale gdzie mamy to napisać?

Re: Projekt nowej przestrzeni publicznej w Dębkach

Post: pn lut 08, 2016 4:39 pm
autor: Hyzzelska
Jak to gdzie? Przeciez jest napisane, że w tym temacie możesz napisać swoje propozycje.

Re: Projekt nowej przestrzeni publicznej w Dębkach

Post: pt kwie 22, 2016 10:08 am
autor: Przybysz
Witam!
Bywam w Dębkach bardzo często od około 16 lat. O ile kiedyś była to wioska gdzieś na uboczu głównego szlaku turystyki wakacyjnej tak z roku na rok to się zmienia. Zmiany które następują bardzo mnie denerwują. Według moich wyobrażeń Dębki powinny iść w stronę wyglądu "cukiereczka" lub "bombonierki". Wszystko powinno być budowane i robione z myślą o dużej estetyce zewnętrznej. A co mamy ? W sezonie gdzie jest dużo ludzi i wszystko jest "otwarte" to generalnie nic złego aż tak nie widać. Natomiast gdy sezon minie a jest to około 10 miesięcy w roku, Dębki wyglądają jak Fawele lub Soweto. Jednym zdaniem: bród, smród i ubóstwo. A tak nie powinno być.

Re: Projekt nowej przestrzeni publicznej w Dębkach

Post: śr kwie 27, 2016 10:43 am
autor: Przybysz
Witam!
Ostatnio zauważyłem, że właściciele sklepiku z zabawkami i pamiątkami na ulicy Spacerowej "przedłużyli swoje stoisko na chodnik. Wcześniej mieli taką "przechodnią" część, teraz ją zamknęli. Do tego "wyszli" na resztkę chodnika ze swoimi towarami. W szczycie sezonu to będzie masakra dla przechodzących tą drogą ludzi. Zastanawiam się jaką granicę ma "ich" działka, że mogą sobie tak kształtować swoje stoisko? Jeśli robią to legalnie to nie ma sprawy. Wcześniej jednak przebiegał tam chodnik. Była jakaś linia zabudowy. Teraz została ona przekroczona. I co? I nic! Dębki to jednak taki "dziki zachód". Szkoda, że Szeryfa (Sołtys śpi albo jest niedowidzący) brak.