Dom modułowy

różne tematy

Dom modułowy

Postautor: Blossoma » pt wrz 11, 2020 12:59 pm

Witam, czy mieszkacie lub znacie kogoś, kto mieszka w domu modułowym? Zastanawiamy się z mężem nad zakupem takiego domu, ale bardzo mało o nim wiemy. Fakt, w necie można znaleźć wiele artykułów o plusach, ale chciałabym jakieś informacji - jakby to powiedzieć - z pierwszej ręki. Jak np. wygląda ogrzewanie takie domu? Czy ciepło nie ucieka? I czy w ogóle dom modułowy rzeczywiście nadaje się na całoroczne zamieszkanie, czy raczej jest to domek letniskowy?
Blossoma
 
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 11, 2020 12:49 pm

Re: Dom modułowy

Postautor: Akmuni » czw kwie 15, 2021 2:25 pm

W przypadku domów modulowych warto pamiętać o uszczelnianiu i izolacji styków konstrukcji. Sam się z tym namęczyłem, ale kumpel sprzedał jeden patent. Chodzi o tak zwaną piankę PUR. Gorąco polecam. Trywialnie prosty sposób. Natryskujeszpianke rowną warstwą i po jakimś czasie substancja twardnieje, tworząc jednolita solidna warstwę. Wiecej opisane u nich na stronie. gorąco polecam!! https://dipam.pl/ocieplenie-podsadzki-i-podlogi-pianka-pur
Akmuni
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 17, 2020 9:14 pm

Re: Dom modułowy

Postautor: McKenzie » pt kwie 23, 2021 6:21 pm

Dzięki wszystkim za rekomendacje.
McKenzie
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 6:13 pm

Re: Dom modułowy

Postautor: billy04 » sob cze 19, 2021 10:01 am

Posiadam dom modułowy i teraz chciałbym ogrodzić działkę, przynajmniej tymczasowo. Trafiłem na firmę, która w ofercie posiada wiele propozycji do takich rozwiązań. Myślicie, że lepiej postawić na siatkę czy jakąś blachę? Pierwszy raz zajmuje się kwetią ogrodzenia wokół domu.
Awatar użytkownika
billy04
 
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 19, 2021 9:58 am
Lokalizacja: Starachowice

Re: Dom modułowy

Postautor: ki3rownik » pn wrz 20, 2021 2:04 pm

A jak to będzie wyglądać przy najnowszych przepisach? Postawię dom modułowy do 70 metrów? Bez pozwolenia? Jaki to mniej więcej koszt?
ki3rownik
 
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 2:03 pm

Re: Dom modułowy

Postautor: mertz.thea » czw cze 30, 2022 11:29 pm

Skoro już jesteśmy przy temacie mieszkań to niestety dzisiaj zauważyłam, że coś mi przecieka w łazience. Z tego powodu pilnie potrzebuje namiary na dobrego hydraulika. Czy możecie mi kogoś polecić?
Awatar użytkownika
mertz.thea
 
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dom modułowy

Postautor: prath » sob sie 27, 2022 9:02 pm

Ja też niedługo będę musiała się zainteresować tym tematem - ziemia już kupiona, czas wybrać firmę i zdecydować w jakiej technologii dom będzie wybudowany. Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać :?
Awatar użytkownika
prath
 
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 27, 2022 8:59 pm
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Dom modułowy

Postautor: rocio.toy » wt lis 15, 2022 1:14 pm

Niezależnie od tego na jaki rodzaj domu się zdecydujecie to ważne, aby odpowiednio go urządzić. Przykładowo niedawno aranżowałam moją nową łazienkę i dzięki mojej koleżance trafiłam na świetnego producenta płytek.
Awatar użytkownika
rocio.toy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 15, 2022 1:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dom modułowy

Postautor: mclaughlin.gwendolyn » pt lis 25, 2022 2:09 pm

Moim zdaniem to bardzo ciekawe rozwiązanie. Niedawno zleciłam wykonanie podobnego projektu, jednak przede wszystkim zależało mi na tym, aby dom był wykonany z drewna. Efekt końcowy bardzo mnie zaskoczył i jestem nim zachwycona.
Awatar użytkownika
mclaughlin.gwendolyn
 
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 25, 2022 2:06 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dom modułowy

Postautor: gschumm » pt gru 09, 2022 4:41 pm

Czy wiecie w jaki sposób urządzić mieszkanie, aby aranżacja i zakupione wyposażenie służyły nam przez długie lata? Może znacie jakieś przydatne wskazówki, które należy wziąć pod uwagę podczas kupowania mebli i dodatków? Z chęcią się dowiem.
Awatar użytkownika
gschumm
 
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 09, 2022 4:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dom modułowy

Postautor: papaj3 » wt gru 13, 2022 2:37 pm

Taki domek wydaje się mega fajną sprawą. Jakbym miał fundusze, kupiłbym taki.
papaj3
 
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 13, 2022 2:12 pm

Re: Dom modułowy

Postautor: esage » śr sty 11, 2023 3:22 am

Niedawno zleciłam wykonanie podobnego projektu, jednak przede wszystkim zależało mi na tym, aby dom był wykonany z drewna
esage
 
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 26, 2022 9:08 am

Re: Dom modułowy

Postautor: graham.ruecker » wt lut 07, 2023 7:26 pm

Na jaki rodzaj dachu się zdecydowaliście, gdy budowaliście wasz wymarzony dom? Ja właśnie stoję przed tym wyzwaniem i wkrótce muszę podjąć odpowiednią decyzję. Rozważam falownik hybrydowy, ponieważ niedawno przeczytałam na ten temat bardzo ciekawy artykuł.
Awatar użytkownika
graham.ruecker
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 07, 2023 7:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dom modułowy

Postautor: goyette.wilma » wt lut 21, 2023 11:36 pm

Skoro już jesteśmy przy temacie domu to macie może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się grzyba? Słyszałam, że są specjalne firmy, które się na tym znają. Może znacie jakąś sprawdzoną i możecie mi polecić?
Awatar użytkownika
goyette.wilma
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 21, 2023 11:34 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Dom modułowy

Postautor: margot.schmitt » wt paź 03, 2023 8:34 am

Jeśli będziesz urządzać swój nowy dom to nie zapomnij, że najważniejszym miejscem jest sypialnia. Aby zadbać o dobrej jakości sen zaopatrz się w wygodny materac, który wspomoże proces odpoczynku.
Awatar użytkownika
margot.schmitt
 
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 03, 2023 8:31 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dom modułowy

Postautor: theodora20 » czw lis 16, 2023 11:30 am

Jestem w trakcie przygotowań do budowy domu i zaczynam zastanawiać się nad szalunkami fundamentowymi. Czy ktoś z Was może polecić konkretny rodzaj lub podzielić się swoimi doświadczeniami z ich używania? Zależy mi na wyborze solidnego i efektywnego produktu. Dzięki za każdą sugestię!
Awatar użytkownika
theodora20
 
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 16, 2023 11:28 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dom modułowy

Postautor: bode.gerald » śr mar 06, 2024 11:16 am

Chciałabym zgłębić temat rodzajów materacy piankowych i poznać Wasze opinie na ten temat. Czy ktoś może podzielić się informacjami na temat różnych rodzajów materacy piankowych? Interesują mnie różnice pomiędzy materacami lateksowymi, piankowymi typu memory foam oraz innymi rodzajami pianki. Może ktoś miał okazję przetestować różne rodzaje materacy i podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Z góry dziękuję za wszelkie informacje i opinie!
Awatar użytkownika
bode.gerald
 
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 06, 2024 11:14 am
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości