Być watowcem, czy ryczałtyowcem - oto jest pytanie :)

różne tematy

Być watowcem, czy ryczałtyowcem - oto jest pytanie :)

Postautor: samoludek26 » czw gru 10, 2015 2:35 pm

Wiem, że to pewnie temat-rzeka, ale może wypowiecie się i nakreślicie jak to wygląda w praktyce w obu przypadkach. Nie mam pojęcia co ja powinnam wybrać, co bardziej się opłaca.

Czy watowcy muszą mieć kasę fiskalną? Bo tak kojarzę.. a jeśli tak, to decyzję muszę podjąć już teraz, nie mając o tym wszystkim zielonego pojęcia, by kasę wpisać też jako wydatek ze środków dofinansowania. Będę później na kursie przedsiębiorczości, na którym może to wszystko pojmę... ale wtedy będzie już "po ptokach" Wink

A wiec, dla ułatwienia kilka prostych pytań:
W przypadku ryczałtu - jaka to kwota (ten ryczałt) i do jakiej wysokości dochodów można być ryczałtowcem? Kiedy się to płaci - co miesiąc, czy rocznie?
Gdzie można w sieci znaleźć wypis działalności, które nie podchodzą pod ryczałt? Czy jak mam wiele różnych rodzajów działalności, to jedne mogą być na ryczałcie, a pozostałe rozliczane Vatem, czy już trzeba jednorodnie?
A jeśli chodzi o Vat- gdzie mogę sprawdzić jakie oprocentowanie ma która działalność?
samoludek26
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 10, 2015 1:58 pm

Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron