Słabe paznokcie

różne tematy

Słabe paznokcie

Postautor: mdudek1234 » sob gru 19, 2015 6:45 pm

Od jakiegoś czasu moje paznokcie są w bardzo kiepskim stanie. Jakieś takie słabe, ciągle się łamią.
Jak myślicie, co może być tego przyczyną? Czytałam w sieci, że to mogą być niedobór magnezu objawy.
Myślicie, że łykanie tabletek pomoże? I kiedy powinna być widoczna poprawa?
mdudek1234
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 19, 2015 6:37 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: krystyna123 » pt sty 15, 2016 10:12 am

To po części na pewno kwestia diety. Ale myślę, że skuteczne mogą okazać się także odżywki do paznokci. Ja kiedyś stosowałam też olejek rycynowy i on też pomaga :)
krystyna123
 
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:22 am

Re: Słabe paznokcie

Postautor: slimmakk » wt sty 19, 2016 10:44 am

a próbowałaś odżywek? można kupić w drogeriach kosmetycznych
slimmakk
 
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 19, 2016 10:34 am

Re: Słabe paznokcie

Postautor: bvlgari » śr sty 20, 2016 4:09 pm

Ja używam odżywki od eveline i jestem zadowolona, co prawda zawiera ów osławiony zabójczy formaldehyd ale ja wychodze z zalożenia ze co nas nie zabije to nas wzmocni i stosuje bez zastrzeżeń. ;)
bvlgari
 
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 20, 2016 3:49 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: andzia3606 » czw mar 17, 2016 7:33 pm

odzywka na paznokcie i complet witamin
andzia3606
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 17, 2016 6:29 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: liliowsgq » ndz mar 20, 2016 8:30 pm

Spróbuj wmasowywać olejek rycynowy lub witaminę a+e. To naprawdę pomaga. Radzę smarować paznokcie na noc, bo w dzień może nie być zbyt komfortowo.
Jeżeli paznokcie są tak słabe trzeba również szukać przyczyn w organizmie, radziłabym również łykać jakieś witaminki. Może być a+e, dobre rezultaty daje tran z rekina i wszelkie zawierające duże dawki D3.
Nie przesadź z witaminami, bo odniesiesz odwrotny rezultat.
liliowsgq
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 7:51 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: Rawly » sob kwie 02, 2016 11:56 am

Słabe paznokcie to oznak słabej diety.
Robiąc coś np. mięsnego pomyśl o odpowiednim przyrządzaniu takim jak tu - http://jedzmy-zdrowo.pl/przepis-mielone-indyka/
smakuje wyśmienicie, a i zdrowo! :)
Rawly
 
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 02, 2016 11:54 am

Re: Słabe paznokcie

Postautor: zosia1908 » czw kwie 07, 2016 1:33 pm

Też miałam ten problem i mi pomogła odzywka z eveline. Stosowałam też skrzypovite.
zosia1908
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 1:26 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: bgdas » czw kwie 07, 2016 8:31 pm

Witam. Najbardziej paznokciom szkodzi aceton,jeśli już używamy to bezacetonowych zmywaczy.Szkodzi również moczenie w wodzie rąk/ pranie ręczne,zmywanie naczyń/,jak i środki chemiczne/proszki do prania,środki czyszczące,farby,lakiery/.Wymienione czynności wykonujemy w ochronnych rękawicach.Żeby poprawić ich stan musimy jeść dużo żywności zawierającej Wit.B/brokuły,ziemniaki,szpinak itd/,Wit.H/soja,orzechy, rosliny strączkowe itd./, Cynk/morskie ryby,indyk,kurze wątróbki,czosnek itd./ Krzem/ziarna zbóż, skórki jabłek i gruszek,winogrona itd/ Wapń/jabłka,ryby,buraki,kalafior itd/.Troszkę tego jest,ale jeśli chodzi o nasze zdrowie,nic nie ma większego znaczenia. Powodzenia.Pozdrawiam.
bgdas
 
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 8:27 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: piotr090980 » śr maja 18, 2016 2:30 pm

Paznokcie wzmacniają się najlepiej jak się je pożeluje i w tedy nie ma mozliwości, zeby pękł czy coś, cały czas jest twardy i zdrowy, do momentu odpadnięcia żelu.
Awatar użytkownika
piotr090980
 
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 17, 2016 2:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słabe paznokcie

Postautor: lanceru » ndz cze 19, 2016 5:49 pm

Spróbował bym z piciem ziół, jak np. Czystek, czy pokrzywa.
strefacnc - najlepsze maszyny. Polecany także od HKSsystem.com.pl i transportery rolkowe.
lanceru
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 09, 2016 4:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Słabe paznokcie

Postautor: messandra » pn cze 20, 2016 2:34 pm

Mi bardzo pomogła odżywka z eveline i dokładne szlifowanie i polerowanie boków paznokci. Teraz mam naprawde szponiaste. :D
messandra
 
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 20, 2016 1:37 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: klekov19 » śr lip 13, 2016 9:45 am

olejek rycynowy :)
klekov19
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 13, 2016 9:24 am

Re: Słabe paznokcie

Postautor: eraboliox » śr lip 13, 2016 2:45 pm

Kolejnym istotnym czynnikiem mogącym wzmocnić paznokcie jest odpowiednia ich pielęgnacja. Pamiętajmy jednak, że jeśli problem jest poważny, to powinniśmy udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego i oddać dłonie w ręce specjalisty. Po prawidłowo wykonanym manicure (klasycznym bądź japońskim), kosmetyczka zaleci odpowiednie preparaty i da wytyczne dotyczące sposobu ich używania. Jedna wizyta nie rozwiąże jednak problemu, należy więc ściśle stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej i zgłosić się na wizytę kontrolną.

Zalecane są odżywki z keratyną, jedwabiem i kiełkami pszenicy (mają one na celu wzmocnienie i uelastycznienie płytki paznokcia) oraz kąpiele i kompresy z oliwek wzbogacanych kompleksami witaminowymi. W skrajnych przypadkach nadkleja się płytkę włóknami jedwabiu i zabezpiecza warstwą lakieru hybrydowego. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej na skutek nieprawidłowo wykonanych stylizacji paznokci i nadmiernego spiłowania płytki.
eraboliox
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 05, 2016 1:59 pm

Re: Słabe paznokcie

Postautor: kalarepa150 » ndz lip 17, 2016 8:53 pm

A używanie odżywki jakiejś ? Ja miałaś z eveline. Ale całkowicie mój problem skończył się w tedy, gdy zaczęłam sobie robić hybrydowy manicure, zrobiły się mocne i twarde i dłuuuugie. :) :)
kalarepa150
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słabe paznokcie

Postautor: misi3k » wt lis 08, 2016 1:58 pm

może powinnaś jeść więcej skrzypu polnego
misi3k
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2016 1:41 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron