Jaki opał - zima

różne tematy

Jaki opał - zima

Postautor: skowronek11 » pt sty 22, 2016 1:31 pm

Chciałabym trochę przykręcić wydatki na ogrzewanie. Sezon zimowym w pełni. Czym palicie i jak wam to wychodzi finansowo? Mój domek to ok. 130 m2 powierzchni do ogrzania, kocioł z podajnikiem. Będę wdzięczna za pomysły i doświadczenia.
...
skowronek11
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 21, 2016 11:22 pm

Re: Jaki opał - zima

Postautor: Kurier » śr gru 21, 2016 1:05 pm

Nastał grudzień i nie da się ukryć, że bywa naprawdę zimno. Ja osobiście stawiam na dobre i skuteczne rozwiązania. Z tego powodu wykorzystuję węgiel orzech firmy SmartTrans. Jest on wysoce kaloryczny i opłacalny w użytkowaniu. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem, dlatego raczej szybko nie zmienię wykorzystywanego do ogrzewania domu węgla na jakikolwiek inny. ;)
Catering dietetyczny Wygodna Dieta.
Awatar użytkownika
Kurier
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 21, 2016 12:52 pm

Re: Jaki opał - zima

Postautor: Drakhtul » czw gru 22, 2016 12:59 pm

Kurier pisze:Nastał grudzień i nie da się ukryć, że bywa naprawdę zimno. Ja osobiście stawiam na dobre i skuteczne rozwiązania. Z tego powodu wykorzystuję węgiel orzech firmy SmartTrans. Jest on wysoce kaloryczny i opłacalny w użytkowaniu. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem, dlatego raczej szybko nie zmienię wykorzystywanego do ogrzewania domu węgla na jakikolwiek inny. ;)


Tez uzywam wegla tej firmy. Jest skuteczny, uzywam od 2 lat i sie nie zawiodlem.
Drakhtul
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 11, 2015 12:59 pm

Re: Jaki opał - zima

Postautor: Rechonoti » wt gru 27, 2016 12:05 pm

Jaki masz kocioł? Dom ocieplony? Masz kominek? Najtaniej wyszło by Cię grzać drewnem w kominku, a ekogroszkiem w kotle ogrzewania centralnego. Ważną sprawą jest izolacja ścian/naprawa okien które 'siadły'(szczególnie jak maja gwarancje to można zgłosić i firma wyreguluje). Kolejnym sposobem na tanie drewno jest kupno używanych palet na magazynach, sprzedają często za grosze - jedyny 'koszt' to transport i pocięcie.
Rechonoti
 
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 27, 2016 11:59 am

Re: Jaki opał - zima

Postautor: kacpi88 » czw lis 15, 2018 10:26 am

Najlepszy jest węgiel
kacpi88
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 11, 2017 2:18 pm

Re: Jaki opał - zima

Postautor: wedronaut » ndz lis 25, 2018 5:33 pm

U mnie pali się pelletem. Jestem niezmiernie z niego zadowolony.
Jeżeli spodziewasz się po ludziach najgorszego, dostaniesz od nich to, co najgorsze.
Awatar użytkownika
wedronaut
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 25, 2018 4:20 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron