Ogrzewanie naszego domu

różne tematy

Ogrzewanie naszego domu

Postautor: laifo1978 » wt sty 10, 2017 1:49 pm

Wiele z Nas ma zapewne tradycyjne ogrzewanie centralne mieszkania czy domku. Ja jednak poszukuję osoby, która ma pompę ciepła. Ostatnio korzystałam z kalkulatora kosztów ogrzewania, który znalazłam na stronie firmy Vikersoon. Muszę przyznać, że oferta takiego systemu ogrzewania przypadła mi do gustu. Liczę na Waszą pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.
laifo1978
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 10, 2017 1:45 pm
Lokalizacja: Cincinnati

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: Vader » śr kwie 05, 2017 8:43 am

Poszukujesz osoby, która ma pompę ciepła, ale może wyjaśnisz o co konkretnie Ci chodzi? Jeżeli chodzi o opłacalność, to powiem Ci tylko tyle, że wiele zależy od tego gdzie mieszkasz oraz jak duży masz dom. Na pewno odradzam korzystanie z takich pseudo kalkulatorów, bo to niewiele daje. Jak dla mnie najlepszą formą ogrzewania jest wykorzystanie paliw stałych. Węgiel orzech firmy Smart Trans - http://smarttrans.eu/ - jest jednym z lepszych rozwiązań, bo dzięki niemu skutecznie ogrzać można dom niemal każdej wielkości. Zajmują się oni dostawami na terenie całego kraju. A pompy ciepła, są lekko przereklamowane. ;)
Vader
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 05, 2017 8:36 am

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: use44 » pn maja 08, 2017 1:04 am

Swego czasu też mocno myślałem o PC, ale jak to zwykle bywa życie to zweryfikowało i wybraliśmy kocioł na pellet. Koszty inwestycji dużo mniejsze, a komfort użytkowania również na dobrym poziomie nie porównuje do PC. Przed zakupem czytałem na forach/blogach, większość opinii była pozytywna. Na chwile obecną również uważam to za dobry wybór.
use44
 
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 08, 2017 12:30 am

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: Pera » ndz mar 25, 2018 5:29 pm

Jak wiadomo na rynku jest wiele rozwiązań, ale jeśli myślicie o systemach kominowych to proponuje postawić na najbardziej sprawdzonego producenta marki Schiedel. To gwarancja jakości i najwyższego stopnia funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Jak dla mnie najlepsze tego rodzaju rozwiązanie dostępne na rynku.
Carpe diem!
Pera
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 24, 2016 11:26 am

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: Sikorr » czw kwie 05, 2018 8:26 pm

Możliwości jest co oczywiste bardzo wiele. Jednak taki temat wymaga co zrozumiałe rozwinięcia w adekwatny do tego sposób.
Nikt naprawdę nie zna innych ludzi, nie wiedzą oni bowiem, co reszta świata o nich myśli
Awatar użytkownika
Sikorr
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 26, 2018 6:04 pm

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: skatelighting » pn kwie 09, 2018 6:47 pm

Bardzo dużo opcji może być dobrych. Jednak wybór zależy już od nas samych i nikt nas z tego nie wyręczy.
Zbyt wiele rzeczy zatrzymuje się i choćbyś wyłaził ze skóry, nie ruszysz ich z miejsca. Na przykład pamięć. I miłość.
Awatar użytkownika
skatelighting
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 01, 2018 7:24 pm

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: Shal87 » pt sie 31, 2018 6:17 pm

Cześć wszystkim forumowiczom tego forum :) Mam działkę pod Gdańskiem i powoli przymierzam się do rozpoczęcia budowy. Zanim wszystko ruszy, chcę również powżnie zastanowić się nad ogrzewaniem budynku. Raczej nie chcę standardowej instalacji CO z uwagi na zanieczyszczenie tym środowiska. Sporo ostatnio czytałem o technologiach stosowanych w krajach skandynawskich, w tym o gruntowych pompach ciepła.

Czy ktoś z Was miał może z nim styczność i jest w stanie coś doradzić? Tu jest ciekawa firma z pomorza, która ma swój produkt w tym zakresie https://gejzer.com/ Czy ktoś z Was miał może z nimi styczność i jest w stanie coś doradzić sprawdzonego? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady i sugestie w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością każda porada się przyda :)
Zanurzam się w ciemność
Awatar użytkownika
Shal87
 
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 21, 2018 1:25 pm

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: teos.s » wt lis 19, 2019 2:12 pm

ja z kolei natrafiłem na wpis mówiącym o najlepszych sposobach ogrzewania mieszkania lub domów. Oto link do wpisu: http://expert-budowlany.pl/index.php/dom-i-mieszkanie/90-jaki-typ-ogrzewania-w-domu-sprawdza-sie-najlepiej. W moim domu mamy ogrzewanie gazowe i sobie chwalimy.
teos.s
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 19, 2019 2:07 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postautor: michal40 » śr sty 08, 2020 4:25 pm

Warto zabezpieczyć się przed awariami ogrzewania. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą piecyki naftowe. Więcej na ich temat na blogu. Oto link do wpisu: https://wentsystem.com/Piecyki-naftowe-zalety-bezpieczenstwo-jak-dzialaja-blog-pol-1539068980.html Na wszelki wypadek kupilismy i w razie awarii ogrzewania mamy czym nagrzac w pomieszczeniach.
michal40
 
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 08, 2020 4:19 pm
Lokalizacja: Koszalin


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości