Co kucharz ugotować powinien potrafić?

różne tematy

Co kucharz ugotować powinien potrafić?

Postautor: travam1970 » śr sty 18, 2017 12:13 pm

Hej! Od jakiegoś czasu ciągnie mnie do kuchni - mam ochotę próbować czegoś nowego i uczyć się gotować. W moim domu zawsze był stały zestaw dań: rosół, pomidorowa, naleśniki, schabowy i tak w kółko, więc jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie. Pomyślałam, że zanim wezmę się za jakieś przepisy z książek czy internetu - powinnam nauczyć się podstaw. I dlatego pytanie do was: Co każdy kucharz powinien potrafić ugotować? Tak, żeby zawsze było dobre, zawsze wychodziło, a składniki były już zakodowane w głowie. :-) Chodzi mi o coś w stylu: pierogi ruskie, gulasz, leczo, polędwiczki wieprzowe itd.
travam1970
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 18, 2017 12:03 pm
Lokalizacja: Anchorage

Re: Co kucharz ugotować powinien potrafić?

Postautor: Goto » pt sty 27, 2017 11:34 am

Dobry kucharz powinien przede wszystkim korzystać z naprawdę dobrego sprzętu. Ważne jest posiadanie profesjonalnego wyposażenia, szczególnie jeżeli posiada się swój własny lokal. W przypadku wyposażenia gastronomicznego warto postawić na dobrej jakości sprzęt od Qgast - http://qgast.pl/. A dobry kucharz powinien poradzić sobie z przygotowaniem naprawdę wielu dań, nie tylko najprostszych. :)
Awatar użytkownika
Goto
 
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2017 11:27 am

Re: Co kucharz ugotować powinien potrafić?

Postautor: gabriela89 » pn lip 09, 2018 1:15 pm

Wszystko czego sobie zazyczy klient. A tak na serio to chyba najlepiej samemu zainteresowac sie pasja jaka moze byc z pewnoscia gotowanie. Duzo osob nie ma zwyczajnie czasu lecz sporej czesci brakuje zwyczajnie checi. Zyjemy w czasach gdzie informacje sa dostepne na wyciagniecie reki dlatego tez znalezienie poradnikow na ten temat nie powinno zajac zbyt duzo czasu nawet najwiekszemu laikowi. Do tego na portalach typu youtube mozna nawet znalezc wideo poradniki A-Z. Osobiscie przepisy biorej z tej strony https://uwielbiam.pl/przepis/bawarska-salatka-ziemniaczana gdyz sa przedstawione bardzo szczegolowo .. do tego stopnia, ze nie sposob sie pomylic. Bardzo fajnym dodatkiem jest wbudowany na stronie kalkulator porcji pozwalajacy elastycznie dobrac ilosc potrzebnych skladnikow. Zaoszczedzone czas na zbedne obliczanie moze wykorzystac w bardziej przejemny sposob :)
gabriela89
 
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 09, 2018 12:56 pm

Re: Co kucharz ugotować powinien potrafić?

Postautor: wdorl » ndz lip 22, 2018 8:02 pm

Zależy od czego dokładnie kucharz. Kucharz nie musi potrafić wszystkiego.
wdorl
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 22, 2018 8:01 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron