Czyszczenie mebli tapicerowanych

różne tematy

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Postautor: folgfirs1984 » czw sty 19, 2017 4:41 pm

Nasze kanapy, fotele, pufy, nowe są piękne, ale przecież ciągle ich używamy nie da się uniknąć ich zabrudzenia, kurz to najmniejszy problem, ale zdarzają się też wypadki kończące się paskudną plamą na naszej ulubionej kanapie. Jak więc czyścić meble tapicerowane? To jakich sposobów i środków użyjemy zależy od rodzaju plamy jak i od rodzaju tkaniny. Jak dbać o naturalną skórę? Z kurzu czyścimy ją za pomocą suchej szmatki, najlepiej z mikrofibry ta bez trudu zbierze cały kurz. Wszelkie inne zabrudzenia należy czyścić jak najszybciej, jednak dobrze dobierając środki do czyszczenia, aby skóry nie zniszczyć i nie wysuszyć, nie nadają się takie produkty jak wilgotne chusteczki czy mydła w płynie, gdyż skóra może zacząć pękać. W sprzedaży dostępne są specjalne środki do czyszczenia skórzanych mebli które nawilżą skórę dzięki czemu zachowa ona swoje piękno na dłużej. Jak czyścić ekoskórę? Ekoskórę możemy czyścić wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego mydła, nie stosujemy mocnych detergentów. Jak czyścić tkaninę? Odkurzamy za pomocą odkurzacza i szczotki, nieduże zabrudzenia możemy czyścić wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Problemem są jednak plamy które wniknęły głęboko w tkaninę. Plamy z kawy możemy próbować oczyścić kwaskiem cytrynowym, a ślady po długopisie gliceryną, nie są to jednak metody pewne i w 100% bezpieczne. Z własnego doświadczenia wiem że niektórych plam nie da się już usunąć A Wy jakie macie sposoby czyszczenia mebli tapicerowanych?
folgfirs1984
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2017 4:32 pm
Lokalizacja: Murfreesboro

Re: Czyszczenie mebli tapicerowanych

Postautor: Coco2017 » wt kwie 17, 2018 11:11 am

Ja mam w domu pufy z obite ekoskórą, na https://pufyecopuf.blogspot.com/ wyczytałam, że wystarczy czysta woda z odrobina cytryny i czysta ściereczka, aby przywrócić im świeży wygląd. Faktycznie działa ;)
Awatar użytkownika
Coco2017
 
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 10:33 am

Re: Czyszczenie mebli tapicerowanych

Postautor: sesone » czw kwie 19, 2018 4:54 pm

mnie sie wydaje ze na tym mozna zarobic
sesone
 
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 4:17 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron