Twarda woda z kranu

różne tematy

Twarda woda z kranu

Postautor: heiraf1974 » pn sty 23, 2017 9:59 am

Chciałam powiedzieć, że mam ogromny problem z twardą wodą w domu. Psuje ona smak wszystkich potraw - jestem na tym punkcie bardzo wyczulona. Woda jest na tyle twarda, że w kawie czy herbacie za każdym razem widzę kamień/osad. Czajnik jest zakamieniony, baterie zlewowe pełne osadu. Z tego co czytałam wodociągi nie dbają specjalnie o miękkość wody, bo im to nie na rękę. Twarda woda tworząc osad w rurach zatyka ewentualne szczeliny w instalacji. Teraz moje pytanie... czy próbowałyście używać urządzeń typu FT-Line czy wszyscy używają dzbanków typu brita itp.? Wolałabym mieć STAŁY dostęp do wody czystej. Proszę o pomoc.
moja super strona
heiraf1974
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 23, 2017 9:53 am
Lokalizacja: New Orleans

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: andre » pt sie 04, 2017 12:02 pm

A jakieś filtry na to nie pomagają? Oczywiście woda przez nie przefiltrowana nie będzie pewnie zdatna do picia, jeśli jej nie przegotujemy, ale to zawsze coś.
andre
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 04, 2017 11:34 am

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: pamser » ndz mar 29, 2020 8:15 pm

W przypadku twardej wody, świetnym rozwiązaniem jest zakup odżelaziacza wody https://www.sklep-watermark.pl/sklep/odzelaziacze-wody
pamser
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 8:13 pm

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: pamser » ndz mar 29, 2020 8:15 pm

W przypadku twardej wody, świetnym rozwiązaniem jest zakup odżelaziacza wody https://www.sklep-watermark.pl/sklep/odzelaziacze-wody
pamser
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 8:13 pm

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: Helen55 » śr lip 08, 2020 3:07 pm

W każdej wodzie znajduje się wapń i magnez. Kiedy ich stężenie jest zbyt duże, mówimy, że woda jest twarda. Twarda woda nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie, jednak ogromny - negatywny wpływ - ma na trwałość naszych urządzeń domowych oraz wydajność instalacji. Twarda woda niszczy bowiem instalacje grzewcze, elementy armatury łazienkowej oraz urządzenia AGD, takie jak pralki, podgrzewacze wody czy czajniki elektryczne. Ma też niekorzystny wpływ na kondycję naszej skóry oraz włosów. Kąpiele w wodzie o wysokim stopniu twardości powodują bowiem przesuszenia. A jak sobie poradzić sobie z twardą wodą? Jest kilka sposobów. Można np. zakupić specjalne specjalne środki, które, dodane do proszku do prania, zmiękczają wodę i przedłużają życie pralki. Z kolei kilka kropel soku cytrynowego poprawi smak twardej wody. Jeśli jednak to nam nie wystarcza, warto pomyśleć o np. zastosowaniu filtrów z wkładem zmiękczającym.
Helen55
 
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 08, 2020 2:44 pm

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: smorar » pt wrz 17, 2021 1:42 pm

Nie wyobrażam sobie, aby pić wyłącznie wodę w plastikowych butelkach. Dla mnie to konieczność, kiedy np. jestem poza domem, a nie wziąłem ze sobą wody do picia. W każdym innym przypadku korzystam z filtrów do wody, które oczyszczają ją, a ponadto niektóre dodają do niej składników mineralnych. Mam też butelkę z filtrem przenośnym i staram się zawsze zabierać ją ze sobą.
_______________
zawory kulowe
Awatar użytkownika
smorar
 
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 1:12 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: kolkimorki16 » sob wrz 16, 2023 12:11 pm

Rozumiem Twój problem z twardą wodą, która może być uciążliwa w codziennym życiu. Istnieją różne sposoby radzenia sobie z twardą wodą w domu, w tym urządzenia do jej miękczenia, takie jak systemy FT-Line, jak również dzbanki filtrujące.

Jeśli zależy Ci na stałym dostępie do miękkiej wody, rozważ zainstalowanie systemu miękkiej wody, który może znacząco zmniejszyć twardość wody w całym domu. Systemy takie usuwają z wody jony wapnia i magnezu, które powodują twardość. Jednak taka instalacja może być kosztowna i wymaga regularnej konserwacji.

Dzbanki filtrujące, takie jak Brita, mogą być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz inwestować w system miękkiej wody. Filtry w dzbankach usuwają część zanieczyszczeń, ale nie zmieniają twardości wody. Mogą pomóc w poprawie smaku wody i redukcji osadu, ale nie rozwiążą problemu twardości wody w instalacjach.

Wybór zależy od Twoich potrzeb i budżetu. Jeśli zależy Ci na stałym dostępie do miękkiej wody, skonsultuj się z profesjonalistą ds. uzdatniania wody, aby dowiedzieć się, jaki system najlepiej spełni Twoje potrzeby i możliwości.
kolkimorki16
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 15, 2023 1:25 pm

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: sylber » czw wrz 21, 2023 8:39 pm

właśnie też zastanawiam się nad filtrami, teraz jest tego trochę na rynku i może właśnie takie węglowe czy inne dałyby jakiś efekt? jak sądzicie i co wam się sprawdza?
sylber
 
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 21, 2023 8:17 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron