Jaki odkurzacz do psiej sierści - zwykły czy piorący?

różne tematy

Jaki odkurzacz do psiej sierści - zwykły czy piorący?

Postautor: cenwa1981 » pn sty 23, 2017 11:38 am

Uprzedzam, że jestem na bakier ze wszelką techniką i nowinkami, więc proszę do mnie powoli i wyraźnie Zamierzam nabyć nowy odkurzacz. Wyszukałam taki ponoć świetny do zbierania psiej sierści (mamy jej duuuuużo), w przyjemnej cenie. Ale mąż upiera się, że lepiej zainwestować w odkurzacz piorący. Przyda się do czegoś w ogóle takie ustrojstwo? Nie mamy dywanów, wykładzinę tylko w jednym, malutkim pokoju, a tak to gładkie powierzchnie. Linoleum, gresu szkliwionego i płytek ceramicznych odkurzacz piorący nie wyczyści chyba jakoś lepiej big_smile niż zwykły + mokra szmata? Mąż mówi, że takim piorącym będzie można dodatkowo czyścić meble tapicerowane i auto w środku, no niby tak, ale czy warto dla tych kilku czyszczeń wywalić kupę kasy na odkurzacz drogi, wielki, ciężki, nieporęczny i ponoć trudny w obsłudze? Pytanie dodatkowe - jakie są Wasze sposoby na czyszczenie/usuwanie plam z kanap tapicerowanych i wykładzin podłogowych? Mocz, kał, krew, jedzenie, picie - czym i jak się tego pozbywacie?
cenwa1981
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 23, 2017 11:34 am
Lokalizacja: Rochester

Re: Jaki odkurzacz do psiej sierści - zwykły czy piorący?

Postautor: aloha » pn sie 14, 2017 3:43 pm

Wszystko zależy od sierści psiaka, ale moim zdaniem piorący to zdecydowanie lepsza opcja w większości przypadków.
aloha
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 14, 2017 3:22 pm

Re: Jaki odkurzacz do psiej sierści - zwykły czy piorący?

Postautor: eipilala » pn sie 21, 2017 8:27 am

Wydaje mi się, że do zbierania psiej sierści najlepiej kupić odkurzacz o wysokiej mocy i ze specjalną turbo-szczotką do zbierania psiej sierści. Ja sobie chwalę odkurzacz Zelmera
Co do odkurzaczy piorących - nie mam, słyszałam, że świetnie sobie radzą z dywanami i może kiedyś się skuszę na taki. Nie używa go się zbyt często, a za to pięknie czyści.
Perfekcyjna pani domu w swoim programie zalecała po prostu zbieranie psiej sierści wilgotną lateksową rękawiczką. Koszt niewielki:)
eipilala
 
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 19, 2017 7:44 pm

Re: Jaki odkurzacz do psiej sierści - zwykły czy piorący?

Postautor: Sabimila63 » wt lis 16, 2021 9:53 pm

Przed wystawieniem samochodu na sprzedaż dokładnie go wysprzątaliśmy i wypolerowaliśmy. Bardzo przydatny okazał się ręczny odkurzacz samochodowy znaleziony tutaj https://bazarowisko.pl/outlet-agd-do-domu/odkurzacze/odkurzacze-reczne-samochodowe. Outlet agd rtv bazarowisko to świetna alternatywa dla sklepów ze sprzętem. Ceny są niższe nawet o 70%, a sprzęt praktycznie niczym się nie różni. Mają w ofercie również znane marki powystawowe.
Sabimila63
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 16, 2021 9:51 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron