Studia - jakie?

różne tematy

Studia - jakie?

Postautor: weronika » pn lip 03, 2017 7:05 pm

Tak sie zastanawiam od dluzszego czasu w jakim kierunku sie udac. W przyszlym roku koncze liceum i pora zaczac jakos plaonwac swoje dalsze zycie. Jakie wedlug Was beda przyszlosciowe studia? Jak na moje oko to dobrze prezentuje sie cos zwiazanego z finansami oraz zarzadzaniem. Duzym plusem takiego wyboru jest mozliwosc dalszego rozwoju kariery. Z ciekawosci sprawdzilam jakie oferty maja uczelnie np. Studia MBA Bydgoszcz wygladaja dobrze ( studiamba.wsb.pl ) . Znacie moze osobiscie kogos po tego typu kierunku? Interesuje mnie bardzo jedna sprawa .. w jakim stopniu skonczenie MBA moze pomoc mi w przyszlosci przy prowadzeniu wlasnego biznesu. Dobrze uslyszeliscie, nie mam zamiaru osiadac na laurach po ich skonczeniu i bede za wszelka cene chciala pracowac na siebie. Bede wdzieczna za konstruktywne komentarze. Pozdrawiam
weronika
 
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 03, 2017 6:18 pm

Re: Studia - jakie?

Postautor: miecz » śr lip 05, 2017 9:22 am

Studiuj to co Cie interesuje, nie sztuka męczyc się pieć lat na kierunku, który Cię nie interesuje, a potem całe życie w nudnej pracy ;) Jak bedziesz dobra to nawet po studiach humanistycznych dostaniesz dobrą pracę, jak ja ;)
miecz
 
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 05, 2017 9:16 am

Re: Studia - jakie?

Postautor: mariaem » pt paź 05, 2018 12:05 pm

Takie podejscie to mi sie podoba. Trzeba juz za wczasu wiedziec czego sie mozemy spodziewac po ukonczeniu danego kierunku. Wiele osob nie mysli za bardzo do przodu .. nie mowiac o jakims bardziej zaawansowanym planowaniu. Pozniej budza sie w dziwnym miejscu po skonczonym jakims egzotycznym kierunku bez pracy. Przestrzegam wszystkich przed takim nieodpowiedzialnym dzialaniem. Wszystkie kierunki zwiazane wlasnie z ekonomia sa i beda zawsze na topie bo zwyczajnie to jest czesc naszego swiata z jakim mamy na codzien do czynienia. Ja mam znajomego ktory udal sie na studia ekonomia w Wyższej Szkole Bankowej - wsb.pl/gdynia/studia-ekonomia Po kilku latach praktyki w zawodzie zdobyl bardzo duzo doswiadczenia na arenie miedzynarodowej. W planach ma takze otwarcie wlasnego biznesu gdyz bedzie mogl do jego prowadzenia wykorzystac zdobyta w praktyce wiedze. Jaki widac na takim przykladzie jest to bardzo dobry wybor jesli chcemy zabezpieczyc swoje finanse i miec na wszystkie swoje zachcianki.
mariaem
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 04, 2018 8:28 pm

Re: Studia - jakie?

Postautor: kacperpos » pt paź 12, 2018 3:16 pm

Widać, że jesteś już zdecydowana na konkretne studia. Dlatego nie rozumiem skąd takie obszerne pytanie na forum? Bardzo dziwnie mi się czytało to wypowiedź, jakby pisała to osoba, która chce być silna a jednak w środku ma miliony wątpliwości...
kacperpos
 
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 12, 2018 3:13 pm

Re: Studia - jakie?

Postautor: hilbert02 » wt maja 24, 2022 10:44 pm

Skończyłam studia licencjackie już kilka lat temu, jednak muszę przyznać, że trochę brakuje mi nauki. Chciałabym móc dalej się rozwijać, dlatego od października prawdopodobnie zapiszę się na studia podyplomowe.
Awatar użytkownika
hilbert02
 
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 24, 2022 10:43 pm

Re: Studia - jakie?

Postautor: breanne91 » czw lip 21, 2022 2:22 pm

Witam, od dłuższego czasu myślę o zapisaniu się na studia, ale nie mam pojęcia na jaki kierunek oraz typ studiów warto się zdecydować. Początkowo myślałam o licencjacie, ale coraz częściej chodzą mi po głowie studia inżynierskie. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
breanne91
 
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 21, 2022 2:20 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Studia - jakie?

Postautor: lee19 » sob sie 06, 2022 7:29 pm

Uważam, że inżynierka jest bardziej przyszłościowa niż licencjat. Ogólnie to najlepiej poszukać sobie jak wygląda rynek pracy i pod to dobierać studia. Rynek jest wypełniony socjologami, polonistami, pedagogami. Bądźmy szczerze, ale pójść na taki kierunek to najszybsza droga do McDonalda (nie ujmując nikomu kto tam pracuje) a wiadomo, że idąc na studia mamy nadzieję na lepszą pracę.
Awatar użytkownika
lee19
 
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 06, 2022 7:08 pm

Re: Studia - jakie?

Postautor: Michalina2020 » wt sie 23, 2022 12:25 pm

Z całą pewnością filologia polska, można po niej praktycznie wszędzie pracować, Biedronka, Lidl, wszędzie
Polecam darmowy sennik
Michalina2020
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 22, 2022 4:07 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron