Działkowicze Dębek, Karwieńskich Błot i okolicy

Działkowicze Dębek, Karwieńskich Błot i okolicy

Postautor: Gość » ndz sty 13, 2008 1:29 am

Podejmijmy wspólne działania do zagospodarowania bez miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego naszych działek w rejonie Dębek, Karwieńskich Błot II i okolic.
Władze Gminy Krokowa nic nie robi z tym palącym problemem, bo mają swoje pensjonaty, z których my i tak nie korzystamy.
Grunty nasze lężą od 1992 r. na których nic nie możemy postawić, ale i są rozwiązania tego problemu - krok po kroku.
Musimy sami podjąć działania do tworzenia koncepcji zagospodarowania naszych działek.
Jak sobie sami nie wypracujemy odpowiedniego działania z władzami Gminy Krokowa to oni nie ruszą palcem - prawo EU mówi, że za zaniedbania w planowaniu przestrzennym ponosi winę państwo a więc Gmina Krokowa. Polska już przegrała pare spraw w tym temacie, albo gmina się obudzi albo będzie płaciła kary ( w € ).
Wspólnym działaniem wreszcie coś zrobimy - indywidualnie trochę to potrwa.
Gość
 

Chcę postawić domeczek letnickowy o pow. 35 m kw.

Postautor: Wojtek z Bielska Białej » wt sty 15, 2008 1:06 am

Jestem za sam mam podobny problem. Stwórzmy Stowarzyszenie, to będziemy mogli mieć głos do przystąpienia do każdej podjętej Uchwały Rady Gminy jako strona. Nie mam możiwości sprawdzania co się dzieje w Gminie. Ma być jakieś nowe studium uwarunkowań, ciekawe czy moja działka podzielona w 95 roku będzie ujęta.
Wojtek z Bielska Białej
 

Studium Krokowej

Postautor: Antek Jarocin » wt sty 15, 2008 11:20 pm

Czy ktoś coś wie o dzisiejszym wglądzie we wstępne plany jaki były w Radzie Gminy. Jakie wyszły tereny z obrębu Błot karwieńkich II od strony Dębek na wschód czyli grunty 400 - 500
Antek Jarocin
 

Postautor: To ja z Dębek » śr sty 16, 2008 10:11 pm

Znowu nic nie wiadomo. Rada sobie debatuje co do Studium i się smieją z was działkowców. Przez tyle lat nic nie zrobili i co myślicie, że coś zrobią. Oni dbają tylko o swoje pensjonaty jak nasz LISEK. Stołek ma i pilnuje swoich i Wójta interesów jak i tej naszej kliki z Dębek. Czy oni nie widzą, że zaczynają przegrywać, bo kto będzie do nas przyjeżdżał, jeżeli będzie tyle szumu wokół Dębek.
Panowie Wójtowie.
Przecież poprzez wprowadzenie na te tereny innych osób zrobi nam tylko reklamę i rozwój. Nie róbmy z naszych terenów oazy nienawiści. To przecież my z nich żyjemy, rozwijamy się, a i będzie kasa dla Gminy czyli i dla nas na infrastrukturę, drogi i rozwój. Nie zamykajmy się. Rozwagi.
To ja z Dębek
 

Postautor: to ja z Dębek » pn sty 21, 2008 5:18 pm

Zapytaj się V-ce Wójta Białka to on kręci tym interesem.
to ja z Dębek
 

Postautor: Bolo » pn sty 21, 2008 10:57 pm

Białk chce kupić za darmo drogę Karwia - Dębki - Białogóra. Uruchomić tą drogę, przy nowym Studium. Objąc w studium tereny podzielone w latach 90-tych, przekształcić na rekreacyjne, pobierać podatki i kasa będzie dla gminy. Czy gmina nie widzi kasy dla całej gminy. Wójcie DOERING i BIAŁK przebudzcie się. Kasa leży na łąkach o tylu lat, a Wy z nas robicie biedaków - pracy brak, kasy w gminie brak, decyzji brak a widzicie tylko swoje pensjonaty. A co w tej kadencji zrobicie. A kasy na drogi brak, szkoły brak, gospodarka przestrzenna leż odłogiem, drogi w gminie pod psem pamiętają Gierka i Atomówkę.
Bolo
 

,m

Postautor: jbkj » czw sty 24, 2008 12:14 am

dzwoniłem dzis do gminy i uslyszalem "gmina przygotowuje plan,bedzie cos wiadomo za 2,3 miesiace" ,ale co ma zamiar przygotowaywac ,po co i na co to nie wiem. Wiec powiedzialem "dziekuje za odp,choc niczego sie nie dowiedzialem" ,a ona "prosze,do widzenia" ,normalnie kompetencja...
jbkj
 

Studium Krokowej

Postautor: To ja z Dębek » czw sty 24, 2008 7:07 pm

To może się wypowie na tym forum pan V-ce Wójt Gminy Krokowa - Białk Jarosław. To on rządzi tym Studium i to dąży do tego aby nie ująć żadnych terenów - tylko swoich kolesi tereny pójdą pod studium, co włożyli wcześniej kasę w grunty.
To ja z Dębek
 

Postautor: fgd » pt sty 25, 2008 8:03 pm

a wiesz ktos z Panstwa "poczta pantoflowa" , ktore tereny wielki pan wladca chce umiescic w studium w KB 2??
fgd
 

A na działkach się nic nie dzieje

Postautor: To ja - wiecie skąd » pn sty 28, 2008 10:42 pm

Pan V-ce Wójt Gminy Krokowa - Białk, nic nie zrobi w tym temacie. To jest draństwo jakie jest uprawiane w naszej Gminie. Gmina i Rada Gminy patrzą na swoje tematy ( wiecie wszyscy jakie ) a kasa dla gminy leży na podzielonych działkach. To są wałkonie.
To ja - wiecie skąd
 

Postautor: Gość » ndz lut 03, 2008 7:54 pm

A w Gminie nic się nie robi - to nasi kriopijcy naszych podatków. Wybory się skończyły i ich robota też się skończyła. Ale i Rada też nic nie robi, nawet nie ma informacji z Sesji - Wielkiej - Rady Gminy, zapomnieli o propozycji REFERENDUM o wotum nieakceptowania.
Gość
 

Postautor: To ja - ..... » wt lut 05, 2008 10:49 am

Jak to się nic nie robi.
Wójt sprzedaje działki w Dębkach na które są już przygotowane i wydane warunki zabudowy i tak za działkę o powierzchni
Dębki - za 2050 m kw. - cena wywoławcza 512.00,00 zł
Wierzchucino - za dwie działki o powierzchni ok. 850 m kw. - cena wywoławcza to po 42.600,00 zł
Oto przykład jak gmina uchwala warunki zabudowy na określone grunty, które są we władaniu Gminy Krokowa jak i określonej grupy klikowskiej.
To jest granda jaka jest uprawiana w naszej gminie - oto w jaki sposób gmina finansuje swoje działnia i ma kasę na sporzązanie odmowy warunków.
Ciekawe w jaki sposób Gmina weszła we władanie tym gruntem - czy poprzez oddanie określonych działek za podział gruntów - ?????.
To ja - .....
 

Do Liska

Postautor: Poczytaj » wt lut 26, 2008 11:38 pm

Wysłany: Wto Lut 26, 2008 11:08 pm Temat postu: Dla Kliki

--------------------------------------------------------------------------------

Polecam wpis na Forum – Paranoja – Prywatny folwark.

Poczytajcie tego bełkotu – pod…da…la..czy z KLIKI DĘBKOWEJ

Jak kto lubi rzewne widoczki, powinien jechać do Karwieńskich Błot, gmina Krokowa koło Gdańska. Jak najprędzej, bo niedługo z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zostaną nędzne resztki. A to dlatego, że elita stoi ponad prawem, a stróże prawa wiedzą, że dla dobra dygnitarzy wolno prawo ignorować.
W 1997 r. straszny hałas był wokół podwarszawskiego osiedla Eko-Sękocin. "Gazeta Wyborcza" zrobiła z tego aferę na pół Polski. Chodziło o możliwość wykupu domów ze znaczną zniżką, a poza tym osiedle stało na obszarze chronionego krajobrazu. "GW" rzuciła się na to z rozpędem, ponieważ w jednym z domów miał zamieszkać Grzegorz Kołodko. Jak ważne to było dla "GW", niech świadczy fakt, iż ukazało się około 40 artykułów na ten temat.
Sytuacja w Karwieńskich Błotach to niemal kalka tamtych zdarzeń. Tu również stoją domy na terenie parku krajobrazowego, tu również mamy do czynienia z błędnymi decyzjami wójta i również tu w tle kłębią się interesy ważnych ludzi. Nadużyciem z naszej strony byłoby stwierdzenie, że brak stanowczości władz wynika wyłącznie z tego, że zbyt wiele ważnych osób zostałoby boleśnie dotkniętych wyegzekwowaniem przepisów prawa. Ale lubimy robić nadużycia.

Samowolka
Trudno znaleźć nad morzem obszar o większych reżimach ochronnych. Nad tymi połaciami trawy czuwają: wojewódzki konserwator przyrody, wojewódzki konserwator zabytków, Zarząd Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i miejscowy wojewoda. Słowem z nikim niekonsultowane zrobienie kupy na tym obszarze skutkować może natychmiastowym rozstrzelaniem pod zabytkowym płotem.
Na początku 1990 r. rozparcelowano tu teren na kilkaset maciupeńkich działeczek. Jako grunty rolne, ale za to z obietnicą, że szybciutko się je odrolni i zaraz będzie można stawiać tu chałupy jak dwór Artusa. No i nic z tego – w roku 1993 weszły w życie akty prawne wpisujące te tereny do ochrony konserwatorskiej i od tej pory nawet wychodka nie można tam postawić.
Nie po to jednak mnóstwo ważnych ludzi nabyło tu ziemię, żeby zwracać uwagę na przepisy prawne. Zorganizowali się w Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Właścicieli Działek oraz Zagospodarowania Terenu Karwieńskie Błota II.
Poza działaniami organizacyjnymi część właścicieli gruntów rolnych zajęła się budowaniem, co tam kto chciał. Jasne, że wszelkie obiekty stawiane na tych działkach to samowola budowlana i nie ma szansy, by budujący nie zdawali sobie z tego sprawy. Mamy podstawy, by przypuszczać, iż karmili się nadzieją, że ten stan rychło się zmieni. Nadzieją zapewne związaną z wójtem gminy Krokowa Henrykiem Doeringiem, który nastał na to stanowisko w 2002 r.

Prokurator
Wójt od czasu wyboru na stanowisko jest hobbystą zbieraczem – zbiera mianowicie doniesienia do prokuratury na siebie. Ma całkiem obfitą kolekcję. Ale jest całkiem spokojny – wszystkie są umarzane jak leci. Czy to oznacza, że wójt Henryk Doering jest otoczony przez grupę oszalałych pieniaczy? Niekoniecznie.
Weźmy na przykład doniesienie w sprawie uzależnienia wykonania czynności służbowych od otrzymania korzyści majątkowych. Mówiąc krótko, doniesienie o żądaniu łapówki. Autor doniesienia przedstawił dwóch pełnoletnich, zdrowych psychicznie świadków, z czego jeden był pracownikiem Urzędu Gminy i podwładnym wójta, więc wiedział, czym ryzykuje.
Prokurator Mirosław Przybył z Pucka odmówił wszczęcia dochodzenia, ponieważ czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego. Prokurator okręgowy, do którego się odwołano, nie zostawił suchej nitki na decyzji prokuratora Przybyła. Materiał uzyskany stanowczo niewystarczający, charakter tej sprawy wymaga rzetelnego i szczegółowego postępowania przygotowawczego (czyli takiego nie było), należy przesłuchać w charakterze świadków skarżącego, Józefa F., wójta gminy Krokowa oraz innych pracowników. Ponadto prokurator okręgowy informuje prokuratora Przybyła, że jego ocena, czym jest żądanie korzyści majątkowej, jest, jakby to delikatnie powiedzieć, niekoniecznie słuszna.
Prokurator Przybył ponownie umorzył sprawę. Pracownik Urzędu Gminy, który nie trzymał języka za zębami, poleciał na zbity pysk z roboty.
Podobnie prokuratura potraktowała kolejne doniesienia: o złamaniu przepisów ustawy o VAT, rachunkowości i podatku dochodowym w zakresie podmiotów zależnych w prowadzeniu finansów fundacji i fundacyjnej spółki oraz w sprawie uzależnienia wykonania czynności służbowych od umożliwienia przejazdu przez działkę petenta, o poświadczeniu nieprawdy przy wydawaniu zaświadczenia o przeznaczeniu gruntów (urząd wójta oświadczył, że tereny, które chce zakupić dwóch biznesmenów, nadają się pod zabudowę, co było kłamstwem). Generalnie prokurator Przybył odmawia wszczęcia postępowania niejako taśmowo.

Wójt
A pan Henryk Doering cały czas pracuje nad tym, żeby jego kolekcja doniesień na jego działalność była uzupełniana na bieżąco. I tak: wystawił użytkownikom działek na terenie parku krajobrazowego zaświadczenie o przeznaczeniu ich rolnych działek do zabudowy. Naruszył tym samym dość poważnie przepisy, bo nie miał do tego najmniejszego prawa. Próbował też zatwierdzić dokument o kierunkach zagospodarowania gminy Krokowa, w którym jakimś cudem znalazł się zapis o możliwości zabudowy terenów parku krajobrazowego. Autorzy tego dokumentu, czyli pracownia architektoniczna, nie mają pojęcia, jakim cudem tam się to znalazło, bo oni niczego podobnego nie mogli napisać. Wojewoda uchwałę Rady Gminy uchylił.

Śmietanka
Wszyscy zachodzą w głowę, skąd taka determinacja wójta, by umożliwić właścicielom działek na terenie parku krajobrazowego nieskrępowaną budowę domów. I skąd jego kompletny spokój dotyczący istotnych zarzutów wobec jego osoby? Bo przecież każdy inny urzędnik, który wzbudza takie emocje i mający jeszcze dwie sprawy w sądach, nie pobyłby na swoim stanowisku nawet miesiąca. A Henryk Doering ma się świetnie.
Odpowiedź przynosi nam lista niektórych właścicieli terenów, o które tak dzielnie walczy wójt Doering przydeptując po drodze różne przepisy prawa. Jest wśród nich zastępca prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, jest ojciec prezydenta Gdyni (też sędzia zresztą), jest sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, jest rzecznik Prokuratury Okręgowej, jest kilku adwokatów z gdańskiej palestry, w tym jeden doradzający Kurii Gdańskiej. Są wysocy urzędnicy Urzędu Miejskiego w Gdyni, Rumi, Pucku i szef jednego z powiatowych kół SLD oraz wielu innych lokalnych prominentów. Ci ludzie są właścicielami spłachetków ziemi niewartych nic, dopóki nie stanie na nich dom albo chociaż domek letniskowy. Nie udało nam się dowiedzieć, którzy z nich nie wytrzymali i postawili jakiś budynek. Wszystkie powinny być rozebrane jako samowola budowlana.
Jeżeli jakimś cudem udałoby się zamienić chroniony prawem park krajobrazowy na ziemię budowlaną, to posiadana przez prominenta działka zyska kilkunastokrotnie na wartości. Jest więc o co walczyć. Utworzone przez nich stowarzyszenie pisze listy i pisma. Poskarżyli się nawet premierowi, więc ten szarpnął wojewodę, który musiał udowadniać, że nie da się nic zrobić nie łamiąc prawa i że Stowarzyszenie pisze nieprawdę.
* * *
Wisi mi zdechłym nietoperzem, czy na tych pięknych łąkach, podobno bardzo cennych i zabytkowych, będą hasały zające lub inne ptactwo, czy też ludzie będą nawozić to własnym gównem z dziurawych szamb. Chodzi tylko o to, że mamy do czynienia z największą w Polsce samowolą budowlaną, a działania idą w kierunku usankcjonowania tej samowoli. Bo samowola łamiąca prawo przestaje nią być, gdy jest zgodna z interesem ważnych osób.
Autor : Maciej Wiśniowski

I im dowalono ????????

Ale się rozżaliłeś. Nie widzisz jak nasi palą śmieci, bałagan i brud na Dębkach. Dlaczego nie pójdziesz do Sołtysa, V-ce Wójta - oni tu mieszkają - też ich nie widzisz. A kto rozkopał wydmę przy rzece, doprowadził do rzeki drogę - też nie widzisz. Odezwali się samozwańczy opiekunowie terenów niby chronionych - popatrz w ustawy baranie i zobaczysz - tam nic nie ma o ochronie twojej głupoty co wypisujesz. Bronisz kliki. Co na zebraniu nie słyszałeś - kto na mnie pisze takie rzeczy.
Poczytaj
 

Działki

Postautor: Rosa » śr lut 27, 2008 12:48 am

Kto takie głupoty wypisuje. Jakie tereny chronione i czym chronione? Jaką ustawą? Działki przy wschodnie granicy z Dębkami mają decyzje zgody na domki rekreacyjne wydane przez Konserwatora Przyrody. Ostatnio sprzedawane działki "nr 407/..." też są położone w otulinie NPK i ponieważ gminne to mogą budować. Wójt dał warunki zabudowy. Nasze działki są oddalone 50 m od nich. I nam nic nie można? Mnie się wydaje, że Białk chciałby kupić te nasze działki za "grosze" i potem sobie przekształcić "umieścić w studium" i sprzedać z ogromnym zyskiem. Chciałoby się co Białk? NIC Z TEGO.
Rosa
 

Działkowicze Dębek, Karwieńskich Błot i okolicy

Postautor: Sylwia » pt kwie 18, 2008 8:57 am

A na działach znowu się nic nie dzieje. Jaka władza w GMINIE KROKOWA takie zaniedbania. Pilnują tylko swoich interesów a nie rozpatrują naszych spraw.
Sylwia
 

Dębki - strerta śmieci i smrodu.

Postautor: Jola Działkowicz z Dębek » sob maja 10, 2008 7:38 pm

Byłam w Dękach od 1 do 4.05.2008 r. Zobaczyłam ten brud zeszłoroczny w Dębkach, aż żal w d..ie ściska. Tylko widać jak działkowicze sprzątają po zimie, działki obkoszone i drogi posprzątane. Życie na nich wrze. A w gminie niczego się dowiedzieć nie można - zamknięta. Żadnej informacji na bip.krokowa tylko Wójt sprzedaje dwie działki za potężne pieniądze.
Jola Działkowicz z Dębek
 

Wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania

Postautor: Obywatelka » pn maja 12, 2008 8:24 pm

Teraz w maju 2008 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzje Wóta Gminy Krokowa o odmowie ustalenia warunków zabudowy - ciekawe kiedy wyda mi następną decyzję do uchylenia.
Obywatelka
 

Do wiadomości CBA

Postautor: KORUPCJA » pn maja 12, 2008 8:44 pm

I znowu Gmina Krokowa sprzedaje działki na tereny, których uchwalono plan w 2006r. W ten sposób Gmina finansuje swoją działalność i za działkę
407/21 - o pow. 2048 m żąda sobie - 563.200,00 zł
407/22 - o pow. 2070 m żąda sobie - 569.250,00 zł w Dębkach, bo już na wsi z Sławorzynie 311/2 o pow. 1100 m tylko 77.700,00 zł
A skąd są te działki z Dębek w rękach Gminy Krokowa - z podzielonych gruntów na 22 działki - Komu dano zgodę na podział - ano temu co ma lub miał 20 działek do sprzedania.
Oto informacja OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KROKOWA - czy to nie jest korupcja urzędnicza - dostaniesz zgodę na podział a gmina działki z podziału.
KORUPCJA
 

Postautor: Ale jaja. » wt maja 13, 2008 9:58 pm

Ale jaja - ale wołają kasę za grunty pobrane z podziałów gruntów.
Ale jaja.
 


Wróć do test

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron