Studium Krokowa

Studium Krokowa

Postautor: wlod » pt cze 26, 2009 8:34 am

Cala sprawa wpisu do zabytkow,nieopracowanego studium przez dwadziescia lat to jeden wielki przekret.Zaczynajac od ministra,poprzez znanego lobyste do uzurpujacego sobie prawa konserwatora zabytkow.Cala zabytkowa struktura to praca dla CBA.
wasza panstwo sprawa jest dostarczenie wszelkich opini i informacji.Nie moze byc tak ze przestepcy dzialaja w imie prawa a wy jestescie gnebieni.
Z dotychczasowych informacji na temat studium wynika ze nie jestescie tutaj conajmiej mile widziani.
Nasze cwaniaki sa jak kameleony godzace przy okazji godnosc Kaszubow.
Nie dajmy sie.W jednosci sila.
Wypowiadajcie sie otwarcie uzywajac argumentow i nazwisk ludzi ,ktorzy waszym zdaniem sa w cala sprawe zaangazowani z wlasnej lub niw woli.
wlod
 

Re: Studium Krokowa

Postautor: Gość » sob cze 27, 2009 10:01 am

wlod pisze:Cala sprawa wpisu do zabytkow,nieopracowanego studium przez dwadziescia lat to jeden wielki przekret.Zaczynajac od ministra,poprzez znanego lobyste do uzurpujacego sobie prawa konserwatora zabytkow.Cala zabytkowa struktura to praca dla CBA.
wasza panstwo sprawa jest dostarczenie wszelkich opini i informacji.Nie moze byc tak ze przestepcy dzialaja w imie prawa a wy jestescie gnebieni.
Z dotychczasowych informacji na temat studium wynika ze nie jestescie tutaj conajmiej mile widziani.
Nasze cwaniaki sa jak kameleony godzace przy okazji godnosc Kaszubow.
Nie dajmy sie.W jednosci sila.
Wypowiadajcie sie otwarcie uzywajac argumentow i nazwisk ludzi ,ktorzy waszym zdaniem sa w cala sprawe zaangazowani z wlasnej lub niw woli.
Gość
 

Postautor: Kiedy można postawić dacz » pn cze 29, 2009 3:26 pm

Osoby, które marzą o domku letniskowym, kupują najczęściej ziemię od rolnika, bo taniej. Niestety, nie zawsze mogą się na niej pobudować. Zanim więc sfinalizuje się transakcję, warto sprawdzić status gruntu, aby uniknąć rozczarowań.
Formalności związane z budową domu letniskowego trzeba rozpocząć od złożenia wizyty w gminie.
Zaczynamy od planu
Tam można się dowiedzieć, czy nabywany grunt jest położony na terenie objętym miejscowym planem. Jeżeli okaże się, że tak, to trzeba ustalić, na co pozwala plan. Najlepiej byłoby, gdyby dopuszczał budownictwo rekreacyjne. Wtedy wprost na podstawie planu można się starać o pozwolenie na budowę.
ALE W SYTUACJI PODZIELONYCH GRUNTÓW W LATACH PRZED 2004 R.
Ważne! Niektóre tereny zostały już odrolnione w starych planach. Utraciły one ważność 1 stycznia 2004 r. i chociaż nie obowiązują od kilku lat, zgody na zmianę statusu gruntu są wciąż ważna. Wiedzę mają urzędy miast i gmin.
Ważne! Podczas ustalania warunków ważne jest także odpowiednie sąsiedztwo. Działkę można zabudować tylko wówczas, gdy w sąsiedztwie jest chociaż jedna podobnie zabudowana działka, czyli z domem letniskowym.
Kiedy można postawić dacz
 

Postautor: Kiedy można postawić dacz » pn cze 29, 2009 3:43 pm

Z decyzją po pozwolenie.
Gdy ma się już decyzję ustalającą warunki zabudowy zabudowy, można się starać o pozwolenie na budowę, które wydaje starosta. Niezbędny będzie wtedy projekt budowlany.
Gotowy projekt jest dużo tańszy od sporządzanego na indywidualne zamówienie. Trzeba go jednak dostosować do potrzeb i warunków lokalizacji na działce. Dlatego i tak trzeba zatrudnić projektanta.
Od inwestora zależy, kiedy rozpocznie budowę. Najwcześniej może to zrobić po 14 dniach od otrzymania pozwolenia i po odebraniu ze starostwa dziennika budowy (pod warunkiem, że nikt nie wniósł odwołania).
Jeżeli jest on jedyną stroną postępowania, budowę może rozpocząć zaraz po otrzymaniu pozwolenia. Nie można zaniedbać jednak zawiadomienia powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o rozpoczęciu budowy (musimy odczekać minimum siedem dni od dnia złożenia tego powiadomienia).
Pozwolenie na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem dwóch lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż dwa lata (przerwanie lub ciągłość budowy musi być udokumentowana w dzienniku budowy). Kiedy dom jest gotowy, pozostają jeszcze formalności urzędowe. Trzeba zawiadomić o zakończeniu budowy.
Formalności załatwia się u powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.
Zawiadomienie składa się, gdy kierownik budowy dokona ostatniego wpisu w dzienniku budowy. Trzeba jednak odczekać 21 dni. W tym czasie powiatowy inspektor bada dokumentację. Jeżeli nie zgłosi sprzeciwu, można już myśleć o przeprowadzce. Jest to tzw. milcząca zgoda.
Kiedy można postawić dacz
 

Informacje od Wójtów

Postautor: Art. 56 ustawy p.z.p » pn cze 29, 2009 3:50 pm

Art. 56 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
II SA-Bk 501/06 - Ciekawe orzeczenia - decyzja o warunkach zabudowy a plan miejscowy
Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku
(sygn. akt II SA/Bk 501/06)
Organ ma obowiązek podjąć postępowanie i wydać decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.
Celem art. 56 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu jest restrykcyjna regulacja i zdyscyplinowanie organów do sprawnego prowadzenia prac planistycznych oraz ochrona interesu wnioskodawcy przed przewlekłością działań administracji.
Art. 56 ustawy p.z.p
 

Informacje dla Wójtów

Postautor: Wyrok II OSK 1520/07 NSA » pn cze 29, 2009 4:00 pm

W wyroku z dnia 3 grudnia 2008 r., o sygn. akt II OSK 1520/07 NSA stwierdził, że z treści przepisów ustawy p.z.p., a w szczególności art. 61 ust. 1 pkt 1 tej ustawy nie wynika, aby można było uznać za niedopuszczalne ustalenie warunków zabudowy w przypadku, gdy zabudowa na działkach sąsiednich (pod względem urbanistycznym) jest zróżnicowana.
Wyrok II OSK 1520/07 NSA
 

Studium - następny skansen

Postautor: Aleks - dot. Studium » pn cze 29, 2009 9:14 pm

Znowu polecieli w balona z tym Studium.
W Studium uwarunkowań i zagospodarowania Gminy Krokowa znowu podzielone tereny nie zostały ujęte. Gmina robi się SKANSENEM.
Ludzie dobierzmy się i do D..Y aby ukrócić ich draństwa.
TO ZOSTAŁ SPRAWDZONE I DZIAŁA.
Możemy to zrobić poprzez wskazanie nr rej samochodów jakie w sezonie są zaparkowane ( wczasowiczów, którym nie wystawiają rachunki ) to wówczas im fiskus się dobierze.
Aleks - dot. Studium
 


Wróć do test

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość