Pensjonat Letniskowa 12

opinie i informacje o obiektach noclegowych w Dębkach

Moderator: bobo2206

Pensjonat Letniskowa 12

Postautor: sensei_kama » śr sie 27, 2014 10:21 pm

Pensjonat Dębki ul. Letniskowa 12 – nie polecam

Dlaczego nie polecam? Ze względu na nieuczciwe podejście Pana Właściciela (PW). Pytając przed zawarciem umowy (czyt. wpłatą zaliczki) o dostęp do kuchni usłyszałam, że jest jak najbardziej do dyspozycji i w pełni wyposażona (zostało to nawet potwierdzone mailowo). Co się okazało po przyjeździe? Że kuchnia owszem i jest, ale rybki to już nie wolno usmażyć, bo śmierdzi. Na moją uwagę, że takie rzeczy to się powinno wcześniej mówić (bo tak jak nie jeździmy na oscypki do Wadowic, tak i morze nie kojarzy się z parówką czy pulpetem), Pani Nadzorująca (PN) się obraziła i przez kolejne dni witała nas z miną obrażonej kwoki. No cóż, jak nie wolno usmażyć to się upiecze w piekarniku: rybka skropiona cytryną, w folię owinięta i do piekarnika. Na trzeci dzień PN się zorientowała z użytkowania piekarnika, bo akurat weszła do kuchni i zobaczyła (nie wyczuła) jak je w folię zawijam. Mimo to PW i tak uznał, że śmierdzi, bo nakazał zamknąć patelnię wraz z blaszką i kratką za drzwiami pilnie strzeżonymi przez najtańszą wkładkę patentową. PW stwierdził też, w rozmowie telefonicznej, iż smażenie = pieczenie i do zmiany zdania nawet Wujek Google go nie zdołał przekonać. PW napisał osobiście regulamin użytkowania ośrodka i kuchni, ale podobnie jak przy zawieraniu umowy, zapomniał o pewnych zakazach napisać. Cóż … następnym razem opracuję menu na cały pobyt i poproszę o aprobatę.
W Pensjonacie PW żyjemy za pan brat z zasadami BHP. Od rowu melioracyjnego wypełnionego zieloną wodą dzieli nas PARAWAN (akurat tam nie ma płotów „cudzesów”), ze ścian elewacji oraz klatki schodowej wystają kable elektryczne, a światło na klatce schodowej jest sterowane odgórnie przez PN, bo włącznika brak (wieczorami pożądaną funkcją w telefonie jest latarka). Lampki nocnej lepiej nie wyłączać z kontaktu.
Pozostałą kwotę za pobyt (odliczając zaliczkę) wpłacasz PN zaraz po przyjeździe. Pokwitowania wpłaty brak. PW twierdzi, iż nie wystawia faktur, rachunki jedynie. Dlaczego zatem na mnie czekała faktura wystawiona na biuro rachunkowe małżonki? To może już milczeniem pominę daty wystawienia i wpłaty należności mijające się z prawdą…
A było coś ok? Wrodzona uczciwość nakazuje mi dopowiedzieć, iż pokoje były wykończone estetycznie, a i czystość ich była na zadowalającym poziomie - bez szału, ale na urlop wystarczy - zdjęcia ze strony idealnie oddają ich wygląd.
Załączniki
20140809_002703 [].jpg
regulamin
20140809_002703 [].jpg (63.13 KiB) Przeglądany 5173 razy
20140807_190431 [].jpg
bhp
20140807_190431 [].jpg (94.69 KiB) Przeglądany 5173 razy
20140806_094905 [].jpg
bhp
20140806_094905 [].jpg (123.37 KiB) Przeglądany 5173 razy
sensei_kama
 
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 27, 2014 10:17 pm

Re: Pensjonat Letniskowa 12

Postautor: debki@iq.pl » pn wrz 15, 2014 5:44 pm

Co można odpowiedzieć Pani Kamili....no cóż …. tak naprawdę chyba nie warto z pewnymi osobami dyskutować. Pani Kamila należy do ludzi delikatnie mówiąc nieprzyjemnych, apodyktycznych i złośliwych...... bo jak można napisać o Pani Asi że jest „kwoką”, nie znam drugiej tak uczynnej i otwartej osoby, która zawsze jest pogodna i skora do pomocy. A co do przedstawionych nam „zarzutów” to tak jesteśmy winni nie można smażyć u nas w kuchni ryb z uwagi na wydzielający się intensywny zapach i dym. Niektóre pokoje sąsiadują z kuchnią i było by to uciążliwe gdyby każdy sobie rybkę smażył ( wynajmujemy kwatery od ponad 15 lat i ten temat jest już sprawdzony ;-) ….) , do tego służy betonowy grill w ogrodzie , oczywiście Pani Kamili było nie w smak że musi go dzielić z innymi gośćmi.
Jest mi naprawdę żal tej Pani, która wolała przez cały pobyt wykłócać się o definicje smażenia ryby zamiast spokojnie z rodzina odpocząć. Na koniec dodam że już pierwszego dnia zaproponowałem Pani Kamili zwrot pieniążków za pobyt z uwagi że nie „dogadaliśmy” się co do warunków użytkowania kuchni ale Pani Kamila wolała uprzykrzać życie Pani Asi i mi ( raz nawet w obecności innych gości zaczęła krzyczeć na Asie ).
Serdecznie pozdrawiam wszystkich i zapraszam do nas na wypoczynek
ps. Ale Pani Kamili mówimy stanowcze choć grzeczne nie ….. ;-)
debki@iq.pl
 
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 5:42 pm

Re: Pensjonat Letniskowa 12

Postautor: sensei_kama » czw wrz 25, 2014 10:41 pm

Serdecznie dziękuję Panu Robertowi (PW) za wybiórczą próbę merytorycznej odpowiedzi. Cóż tylko winny się tłumaczy. Dębki TAK, Letniskowa 12 stanowcze NIE.
sensei_kama
 
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 27, 2014 10:17 pm


Wróć do Kwatery prywatne i pensjonaty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron