POLECAM-ODRADZAM

Moderator: bobo2206

POLECAM-ODRADZAM

Postautor: borex » ndz lip 05, 2009 7:41 pm

POLECAM:
Kartoflisko: ceny przystępne, dobre i szybko podane zupy, dania główne obfite i smaczne.
Rybka: pstrąg, nie polecam dorsza
Pod korzeniem: może i dość nieprzyjemny wystrój ale rybka pyszna, najlepsze frytki jadłem właśnie tam.
ODRADZAM:
Barracuda: drogo i dostałem nieświeżą rybę, a to skandal
La Costa: pizza nie ma nic wspólnego z pizzą, poprosiłem o oregano, dostałem bazylię, sosy to jakieś beznadziejne "keczupy" w plastikowych butelkach. Panią za barem chyba coś trapi, bo caly czas miała minę typu " czego oni wszyscy chcą ode mnie k.. mać "
borex
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jerzu » ndz lip 05, 2009 10:07 pm

borex pisze:POLECAM:
Kartoflisko: ceny przystępne, dobre i szybko podane zupy, dania główne obfite i smaczne.


Co do Kartofliska. Jedliśmy tam obiadek w czwartek - szybko, bezproblemowo, porcje faktycznie duże. Dzisiaj zrobiliśmy powtórkę, i:
- brak zup,
- bardzo długi czas oczekiwania na zamówione potrawy,
- porcje... mikroskopijne, bez porównania z tym co dostałem w czwartek,
- mylenie zamówień - podczas mojej tam bytności przynajmniej cztery przypadki.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: polk123 » sob lip 25, 2009 9:38 pm

fatalnie wypada Pod Arkadami....smród z przepełnionego śmietnika przy wejściu i i ostry zapach smażonego oleju przy barze....skutecznie odstraszyły nas zjedzenia tam czegokolwiek.....
polk123
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 04, 2009 9:25 am

Postautor: baart » ndz lip 26, 2009 11:23 pm

to dziwne..... - często jadam pod arkadami
w tym roku na początku lipca przez 4 ostatnie dni pobytu jedliśmy z rodziną tylko tam i zawsze było pyszne jedzenie (mój młodszy 4 letni syn zjadal ze smakiem 2 duże schabowe)
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

polecam w Dębkach

Postautor: agaparis » pn lip 27, 2009 3:32 pm

naleśnikarnia Pychota - francuskie naleśniki - coś cudnego, niesamowity wybór i smakują jak w Paryżu
Kartoflisko - szybka obsługa i dobre jedzenie, parę dni temu dostałam gołąbki szybciej, niż zdążyłam usiąść przy stoliku :lol:
u Hani - bardzo smaczne jedzenie, minusem jest mały wybór - jedna zupa i 5 dań dziennie
agaparis
 
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 27, 2009 3:04 pm

Postautor: Yaco » śr lip 29, 2009 9:13 pm

Zdecydowanie odradzam Bar Przystań. To co mnie tam spotkało można nazwać próbą kradzieży. Zamawiam z karty dorsza z grilla waga około 250g po pół godzny dostaję coś zawinięte w folię aluminiową co ciężko nazwać dorszem, a do tego śmiesznie małe. Natychmiast zaprotestowałem i usłyszałem jakieśgłupawe wykręty że to pomyłka w karcie i że z wielką chęcią dadzą mi za darmo drugą porcję.
OMIJAJCIE TEN BAR Z DALEKA>
Yaco
 
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 29, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: mazowsze

Postautor: paprotka » wt sie 04, 2009 11:19 am

Polecam Kartoflisko!!! Bardzo duże procje, smaczne. Czeka się wszędzie ale jeśli jest się z dziećmi polecam na obiad godzinę 13-14. Nie ma kolejek, szybko wszystko podane, nie brakuje zup.
Super!
paprotka
 
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 04, 2009 11:11 am
Lokalizacja: 100LICA

Postautor: kasia » śr sie 05, 2009 1:34 pm

polecam BAR POD ARKADAMI pyszne zupki ,wątróbka z cebulką ,rybka a i panie obsługujące bardzo miłe, tak trzymać pani Grażynko do zobaczenia za rok już tęsknię...[/img]
kasia
Expert
Expert
 
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 14, 2008 4:35 pm

Postautor: Nigdywięcej » pt wrz 18, 2009 9:20 pm

Jeśli ktos poleca bar pod dębami, to albo ma żołądek ze stali, albo ma chody u sprzedawców i podaja mu świerzą rybe. Mogę tak napisać po przewymiotowanej całej nocy, po zjedzeniu specjalności zakładu-łososia w folii!!!
Wszystko zaczęło się od dorsza-żeby wcisnąć więcej-sprytnie sklejono dwa filety w jedna rybę-może ludzie z Polski sie nie poznają-bo może w życiu ryby nie jedli...do tego surówka z białej kapusty-leżała w lodówce po przygotowaniu ze dwa tygodnie-była sucha i bez smaku, frytki do dorsza podane jak juz konczyłem go-więc miałem je na deser.Moja żona wzięła wspomniana wczesniej rybę łosoś-dziubneła pare razy i oczywiście ja dojadłem-z czego wynika, że jak żygałem całą noc a żona tylko rano, skończyło sie generalnie u lekarza w Krokowej.
NIE POLECAM!!!!!!!
Nigdywięcej
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 1:09 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: kevlar » wt sie 17, 2010 6:56 am

Bar Rybka: smaczne potrawy z grilla i ryby. Ceny całkiem dobre, obsługa miła. Chodziłem codziennie tam na obiady. Zupę dostawałem gratis.
Dwa obiady (ryba i coś z grilla) do tego dwa piwa w cenie poniżej 50 zł.
Przykładowe dania (dorsza jakoś nie sfotografowałem):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kevlar
 
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 16, 2010 6:54 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: ares » pn wrz 20, 2010 6:35 pm

borex pisze:POLECAM:
Kartoflisko: ceny przystępne, dobre i szybko podane zupy, dania główne obfite i smaczne.
Rybka: pstrąg, nie polecam dorsza
Pod korzeniem: może i dość nieprzyjemny wystrój ale rybka pyszna, najlepsze frytki jadłem właśnie tam.
ODRADZAM:
Barracuda: drogo i dostałem nieświeżą rybę, a to skandal
La Costa: pizza nie ma nic wspólnego z pizzą, poprosiłem o oregano, dostałem bazylię, sosy to jakieś beznadziejne "keczupy" w plastikowych butelkach. Panią za barem chyba coś trapi, bo caly czas miała minę typu " czego oni wszyscy chcą ode mnie k.. mać "


kolego, tam większość tubylców ma taką minę,jak by byli zmęczeni,niezadowoleni,znudzeni,to standard.
ares
Expert
Expert
 
Posty: 55
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 9:30 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: okul » wt wrz 21, 2010 8:01 am

e nie przesadzaj ;O) bywają zresztą urlopowicze co też mają nos na kwinte przez cały czas :O). Dębki (są oczywiście wyjątki jak wszędzie) to bardzo pozytywna miejscowość "tubylcy" jak piszesz także.
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: kass » ndz lis 14, 2010 5:57 pm

Ja chciałem polecić Country Bar!!!
Przemiła obsługa....Fajny klimat... Przystępne ceny... Przepyszna zupka i nie tylko... Najlepszy placek po zbójnicku na całych Dębkach!!! aż chce się wrócić do czasów wakacji.... aaa i gofry pierwsza klasa!!!
kass
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 5:48 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Samsu » ndz sie 28, 2011 8:58 am

Odradzam knajpę u kurczaka lub kurczak
Knajpa bardzo zachwalana , ludzi maja sporo . Mnie niestety nic tam nie zachwycilo , a próbowałam sporo .
Makarony - wilgachny talerz , a na nim cała paczka makaronu , z sosem , dodatków niewiele . Po chwili zostaje nam sam makaron za 20 zł :mrgreen: .
Jadlam tez makaron robiony w piecu ,podawany w brytwance . ( ten najdroższy ) sam makaron, sos ,ser, nie doszukalam sie nic wiecej.
Pizza- przypalona- mam wrażenie , ze u nich to już norma , mało sera , twarda.
Schabowy w sosie smietanowo- serowym . Sos mdly , dobre ziemniaki , surowka sucha jak wior . Po tym sosie 3 dni wyjęte z życia - zatrucie pokarmowe.
Hitem jednak był dorsz , nigdzie nie jadlam takiej twardej ,suchej jak wior ryby. Smaku ryby kompletnie nie czułam , bo była w tak aromatycznej panierce , ze czułam tylko zioła .
Do tego wyschnieta na wior surowka .
Podsumowując niepolecam .

Kartoflisko
Jadlam tu 2 obiady .
Schabowego w migdalach i sloneczniku z ziemniakami i surowka , oraz karczek z ziemniakami i surowka .
Schabowy mały , cienki jak naleśnik , ale nawet nienajgorszy w smaku . Karczek rownież mały , trochę twardawy . Smakowaly mi osobiście surowki .
Niestety te obiady nie zachwyciły mnie na tyle , żebym wróciła .

La costa - jadalam tu tylko pizzę capriossa z oliwkami i musze przyznać , że bardzo mi smakowala. Jeśli ktoś chce sie ta pizza najesc , to proponuje wziąć najwieksza czyli grande .
Samsu
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 8:20 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » pn sie 29, 2011 12:17 am

Hitem moim, męża i dzieci jest bar Kormoran na Spacerowej 13 :D
Jedliśmy tam najczęściej i zawsze świetnie! Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny, może dlatego że właściciel, Pan Józef jest rybakiem i codziennie była świeża dostawa naszej ukochanej fląderki i turbota :D
Ceny bardzo przystepne : flądra tuszka 100 g - 4,60 pln, turbot 100 g - 6,80 pln a smak niebiański :D :D
Często jedliśmy też w Mr Masala na Łąkowej i w Kartoflisku - obie knajpy godne polecenia, sympatyczne i klimatyczne zwłaszcza pierwsza z nich :lol:
Nasz niewypał No. 1 to Desperados ( zaciągneli nas znajomi na muzykę na żywo ) i " ich " makaron frutti di mare w srebrnej tacce jak z Tesco i w dodatku nawet za słabo podgrzany :? Cena tego ohydztwa to 15 pln :?
Drugi niewypał to La Costa - niewypał jednorazowy, jednak nie do wybaczenia bo takiego gniota i w dodatku tak mikroskopijnych rozmiarów nie jedliśmy nigdy wcześniej :roll:
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Perełka1 » wt wrz 06, 2011 9:32 pm

Polecam:
ENIGMĘ - świeże dania, duże porcje za niewielką cenę.
Nie polecam:
LA Costa - pizzeria , która powinna się nazywać LA PORAŻKA.
Perełka1
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 12, 2011 11:29 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jesteśmy » śr paź 26, 2011 1:47 am

Enigma absolutnie godna polecenia-standard restauracji a ceny jak w w budach z patyków i pazdzierza obowiązujących na terenie wioski,smaczne i niedrogie jedzenie,drugie miejsce na drugim końcu D to Detlafówka,tam też pyszna kuchnia i miłe miejsce dla dzieci
jesteśmy
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 26, 2011 12:58 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Jot » pn lip 02, 2012 6:18 pm

KORMORAN...podpisuję się obiema rękami...różnorodność gatunków i sposobów przyrządzania, ceny do "przełknięcia"...
KARTOFLISKO... mój sentyment, jedzonko dobre jak dawniej ale zdecydownaie porcje bardziej "głodowe"...
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: colin23 » czw lip 26, 2012 3:40 pm

Gdzie w tym roku polecacie zjeść smażoną Rybkę?

Wyczytałem pozytywne opinie o:

Kormoran
u rybaka
Rybka
Pod Korzeniem

Coś jeszcze?


A gdzie kupić dobrą wędzoną rybę? Są jakieś wędzarnie na miejscu? Bo jakoś nie ufam budkom w których sprzedają rybki wędzone przywiezione z marketów ;)
colin23
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:13 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Jot » czw sie 09, 2012 8:59 pm

KORMORAN byłam i potwierdzam jego renomę i w tym roku...mniamuśne rybki na różne sposoby, obsługa przesympatyczna i uprzejma.
W tym samym prawie miejscu (od tyłu) na polu namiotowym jest też sprzedaż ryb z wędzarni, gdzie widzisz co kupujesz i masz pewność skąd są ryby- z jedynej łódki w Dębkach na "chodzie" która prawie codziennie wypływa i łowi.... sprzedaż w godz 18-22...ciepłe, pyszne, ceny przystępne... a na zimno w "sklepie -baraku" też duży wybór, tylko raczej na chłodno...aaaa dla wyjeżdżających po urlopie, pakowanie próżniowe...i bierzesz sobie rybkę do domu i wcinasz w rodzinnych pieleszach marząc że za rok znowu wrócisz w to magiczne miejsce.
Reszty nie sprawdzałam...w sumie postawiłam na ryby ... fląderka z własnego grilla też niczego sobie...ale łososia bałtyckiego nic nie przebije (dla mnie oczywiście)
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: okul » pt sie 10, 2012 8:35 am

W tym roku otworzył się na spacerowej Gruby de lux.

Wybór dość spory, od kebabów przez bardziej domowe dania po ryby.
Ja osobiście zamówiłem de vollaile - i byłem bardzo zadowolony - ledwo zjadłem za przystępną cenę.

Jedyny minusik, że chyba trochę o mnie zapomniano i dopiero po interwencji wjechał talerz na stół (gdy znajomi już zjedli (też ledwo) swoje małe kebaby i byli zmuszeni obserwować jak ja jem ;o). Ale myślę, że to nie jest norma a jedynie przypadek – dość dobrze rozwiązany system zamawiania etc.

Plus: przy zamawianiu poprosiłem by do jednego z kebabów podać sos osobno w miseczce – mimo dość sporego ruchu w zamówieniach prośba została zapamiętana.

Kuchnia jest częściowo otwarta i widzisz warunki panujące w kuchni - bez uwag.

Polecam.
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: MarcinW » pt sie 10, 2012 9:20 am

polecam Bar Kormoran (smaczny dorsz, pierogi,kotlety) oraz Kartoflisko(dobry łosoś i ziemniak z kurkami i sosem czosnkowym) w Barze u Alexa (na rogu) samkował mi kotlet po szwajcarsku z ziemniakami

ODRADZAM
Bar pod Dębami - MAAAAAASAKRA - pierogi mrożone takie że jeden zjadłem reszte zostawiłem, a naleśniki z twarogiem nie serwują z twarogiem tylko z serkiem danio, który nie ma nic wspólnego z twarogiem, totalna porażka
MarcinW
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 09, 2012 1:42 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » pt sie 10, 2012 11:57 am

Bardzo jesteśmy ciekawi Grubego de lux, z opisu brzmi apetycznie :)
Sprawdzimy już za niecały tydzień :D
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Kulka » pt sie 10, 2012 12:46 pm

Obiadów domowych w hotelu Magnat stanowczo nie polecam.
Sosy z papierka , surówki tragedia prawie jak w programie dla Magdy G :)
Kulka
 
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 10, 2012 12:37 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: monikaps » pt sie 10, 2012 1:07 pm

Też polecam do przetestowania Grubego de Lux - dobra pizza, dobry kebab. Fajny barek.
monikaps
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:57 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: okul » pt sie 10, 2012 1:58 pm

Bakkara tylko apeluję - idź na głodnego! :O)
No i liczę na Twoje zdanie.
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » pt sie 10, 2012 3:30 pm

OK, zapamiętałam :D
Pójdziemy całą rodziną - cztery wiecznie głodne sztuki :D
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: zygzak » ndz sie 12, 2012 10:23 pm

Bakkara, daj znać czy testowałaś Grubego de Lux. Dzisiaj przechodziliśmy koło, ale się jeszcze nie zdecydowaliśmy. Wybór padł na Mr. Masala. Hindusów już nie ma, ale zjeść dobrze można, choć tradycyjnie. Szyld został. Ryba bardzo dobra - Miruna rewelka, flądra tusza trochę uboga jak to z Bałtyku, ale filet wypas. Dzięki sali z dachem z plexi w knajpie jest dużo cieplej niż na zewnątrz (17 C) i słonecznie. Ceny zachęcające.
zygzak
Expert
Expert
 
Posty: 61
Rejestracja: wt lip 05, 2011 1:07 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: garp » wt sie 14, 2012 8:13 am

Sierpień 2012 - Bar Kormoran - pozytywnie. Jedzenie i obsługa ok. plusem dużym są dodatki - głównie bardzo dobre sałatki rybne. Wielkość porcji "europejska" dla wygłodniałego Polaka przydałoby się nieco więcej. Uważajcie też na chwyt marketingowy np. zestaw dnia za 16 zł. Choć jedzenie było ok. i nie nosiło znamion starości to nie obejmowało zupy co już cenę zastawu urealniało do konkurencji.

Dębki Playa - lokal kilkadziesiąt metrów za wjazdem do Dębek. Namioty nie sugerują że kulinarnie to do tej pory najlepsze jedzenie jakie tu jadłem. Świeże, doprawione - po prostu restauracja a nie bar jak wszytko inne. Do tego miejsce do zabaw dla dzieci. Za to wszystko trzeba zapłacić jak w Sopocie - obiad 1 osoby za 40-60 zł, nie powinien Was zdziwić.
garp
 
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 14, 2012 7:40 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Jot » wt sie 14, 2012 4:31 pm

monikaps pisze:Też polecam do przetestowania Grubego de Lux - dobra pizza, dobry kebab. Fajny barek.

No to nie bądźcie rozczarowani- tak jak ja hihihi... wcześniej upewniłam się, do której urzędują +-23:30 ale czasami i dłużej nawet do 1:00. Parę dni później, mocno po 21 drałuję przez całe Dębki z rodzinką, żeby w zaciszu i Lux- usowo skonsumować pysznego kebaba...dochodzimy w deszczu, bo akurat taki się zdarzył i na miejscu okazuje się, że KEBAB WYSZEDŁ!!! Ale uprzejma pani poleciła nam drugi lokal, mniej "luxusowy" czyli Grubego przy Spacerowej...Poszliśmy, innego wyjścia nie było...i miłe zaskoczenie TUTAJ mimo prawie 22 KEBAB JEST. No to szalejemy...zamówiliśmy duży z dwoma sosami -czosnkowy mocno aromatyczny i łagodny, plus frytki...Podsumowanie: trzy prawie dorosłe osoby, najedzone do syta i jeszcze zabieramy ze sobą ( wiecie,że kebabowe mięsko na zimno następnego dnia też jest pyszne-pieczywo nie bardzo bo rozmoczone) ... Cena niecałe 20zł ...gdzie najedzą się trzy osoby za taką kwotę? Polecam!
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: zygzak » wt sie 14, 2012 10:21 pm

Bar Kormoran polecam, choć często tam nie zaglądam, bo mieszkam w zachodniej części Dębek. Profesjonalna obsługa, dobre jedzenie i dużo stolików na zewnątrz. Natomiast odkryciem sezonu mogę nazwać ekipę ze Smażalni Ryb Morskich, która powstała na miejscu Mr. Masala przy ul. Łąkowej. Jakiej ryby tam nie zamówisz jest dobra. Próbowaliśmy flądra tusza, flądra filet, miruna, sola, dorsz - czujesz prawdziwy smak ryby. Być może jest to zasługa zawsze świeżego tłuszczu do smażenia - zero niepożądanych zapachów. Bardzo miła obsługa. Zupy przygotowywane w Detlafówce. Raz żona spytała o ogórkową i następnego dnia już była ;-)
zygzak
Expert
Expert
 
Posty: 61
Rejestracja: wt lip 05, 2011 1:07 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: colin23 » śr sie 15, 2012 7:08 pm

Jot pisze:KORMORAN byłam i potwierdzam jego renomę i w tym roku...mniamuśne rybki na różne sposoby, obsługa przesympatyczna i uprzejma.
W tym samym prawie miejscu (od tyłu) na polu namiotowym jest też sprzedaż ryb z wędzarni,



Która to dokładnie wędzarnia bo tam obok samego kormorana są dwie? Chodzi o tą po lewej stojąc do Kormorana przodem? Zaraz przy wjeździe na ten camping?
colin23
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:13 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Jot » czw sie 16, 2012 3:48 pm

colin23 pisze:Która to dokładnie wędzarnia bo tam obok samego kormorana są dwie? Chodzi o tą po lewej stojąc do Kormorana przodem? Zaraz przy wjeździe na ten camping?


No nie do końca: jak stoisz przodem do Kormorana, to po prawej stronie masz taki "blaszany barak" tam sprzedają przez cały dzień rybę z wędzarni na zimno. A na ciepło, do wędzarni musisz ze Spacerowej skręcić za tym barakiem w lewo (na rogu jest taki kram ze starociami) i iść kawałeczek dalej, (drugie wejście po lewej na pole namiotowe)...wchodzisz prosto na wędzarnię !
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: kris907 » sob sie 18, 2012 11:06 pm

najlepsze jedzenie w Dębkach jest u grubego niedaleko zakonnej - POLECAM WSZYSTKIM i BAR GASTRONOMICZNY ALICJA DERC - UL SPACEROWA 423/4 -lepszego jadła nie znajdziecie nigdzie i dla dzieci i dla starszych
kris907
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 18, 2012 10:54 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: garp » pn sie 20, 2012 7:25 am

Sierpień 2012 - "Kartoflisko", domowe zupy za 5 zł, wielki zapieczony ziemniak z różnymi dodatkami za kilkanaście i dania bardziej klasyczne jak polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym. Nie polecam ryby (ale to już taka chyba generalna zasada nad morzem). Do tego piwo za 6,5, warte odwiedzenia i sprawdzenia.
garp
 
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 14, 2012 7:40 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: kasia11 » pn sie 20, 2012 9:05 am

Zdecydowanie przestrzegam przed barem Mr Masala, nie wiem co mnie podkusiło żeby tam pójść - chyba dobre opinie, które niestety się nie potwierdziły. Bar Mr Masala na pierwszy rzut oka zwykły, świecący pustkami, ceny przeciętne, nic szczególnego. Klient traktowany niegrzecznie, tak żeby sobie jak najszybciej poszedł.
kasia11
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 20, 2012 8:24 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jesteśmy » ndz sie 26, 2012 6:12 pm

U Grubego porcje duże ale smaku żadnego a po kebabie noc z głową w muszli klozetowej-murowana!!Powinni za to karać!!
Kurczak rzeczywiście mocno przereklamowany,makaron pływa w wodzie nieodcedzonej na talerzu,mdły,pizza przypalona pod spodem za to z całkiem surowymi pieczarkami na wierzchu a ceny o wiele za wysokie w stosunku do jakości,zdobyli już klientów i przestało im się chcieć starać.W Kartoflisku ANI RAZU (4 próby) nie udało nam się zjeśc pieczonego kartofelka,o różnych porach "już nie było".Dobry kebab można dostać w małej budce" u Oli" na Zakonnej,smaczny i nie zatruł.
jesteśmy
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 26, 2011 12:58 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » śr sie 29, 2012 12:16 pm

U Grubego de Lux jedliśmy tylko pizze, zawsze inne ale za każdym razem pyszne :D
Ogromny plus za obecność lanego Kasztelana niepasteryzowanego i stolik dla dzieci który w spokoju pozwolił nam delektować się jedzonkiem i piwkiem :D
Polecam
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » śr sie 29, 2012 12:20 pm

U nas w tym roku zdecydowanie wygrywa Kartoflisko, jedliśmy tam najczęściej, za każdym razem bardzo dobrze :D
Odwiedziliśmy też obowiązkowo Kormorana, wspomnianego już wcześniej Grubego de Lux oraz bar Uroczysko przy Kaszubie, fajne miejsce, szkoda że odkryte dopiero pod koniec pobytu :(
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Jot » śr sie 29, 2012 6:40 pm

Bakkara pisze:(...)
Odwiedziliśmy też obowiązkowo Kormorana, wspomnianego już wcześniej Grubego de Lux oraz bar Uroczysko przy Kaszubie, fajne miejsce, szkoda że odkryte dopiero pod koniec pobytu :(

Oooo... :D witamy!!! Bakkara wróciła... 8) sprawozdanie poproszę... i trochę "wysiłku" :tylko tyle o Kormoranie??? :wink:
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » czw sie 30, 2012 12:25 pm

W Kormoranie byliśmy tylko raz, prosto po przyjeździe, tym razem mieszkaliśmy w zachodniej części i nie mieliśmy siły gnać codziennie przez całe Dębki.
Flądra jak zawsze rewelacyjna, surówka w tym roku przepyszna, frytek standardowo już mało, no i teraz bardzo słaby rosołek :shock:
Pod względem ryb Kormoran wymiata, z resztą ciut gorzej. Pozdrawiam :)
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: igor » pt lip 26, 2013 1:20 pm

Wszystko zależy od tego co uważacie za dobre jedzenie. Dużo to nie zawsze znaczy dobrze. Jeżeli chcecie się napchać tak że brzuch będzie wyglądał jak po 10 piwach to polecam różnego rodzaju "frytkownie". Jeżeli chcecie zjeść spokojny obiad bez wzdęć, to polecam obiady domowe w Korabie. Może nie za bardzo urozmaicone ale niezłe. Byłem też w Kartoflisku zachwalanym przez forumowiczów - nic specjalnego. Frytki ugotowane nie smażone, ryba taka sobie...
igor
 
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 22, 2013 8:05 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: gonia19661 » pn lip 29, 2013 1:49 pm

Witam, mogę polecić obiady w pensjonacie Korab. Istnieje możliwość zakupu porcji pomniejszonej dla dziecka. Porcje i tak są duże. W jadłospisie jest zawsze zupa (podawana w wazie), dwa drugie dania (do wyboru) oraz deser (domowe ciasto, jogurt, owoce). Jadalnie jest bardzo czysta, zastawa estetyczna, bardzo miła i kompetentna obsługa. W godzinach szczytu (14.00-15.00) na miejsce trzeba trochę poczekać. Często również razem z rodziną chodziliśmy na rybkę do Kormorana. Najlepsze, najświeższe ryby w całych Dębkach. Pozostałych dań nie polecam. Właściciele otworzyli obok kawiarnię, lody znanej firmy, przyzwoita kawa i przesympatyczne Panie obsługujące klientów. Smaczna pizza jest w barze Kurczak. Zakupy spożywcze robiłam w sklepie "U Marcina", duzy wybór towarów, ceny znośne. Panie sprzedawczynie bardzo cierpliwe i życzliwe. Radze ostrożność przy zakupach w sklepie przy przystanku PKS (kupiłam tam wafelki, po odklejeniu metki, okazało sie że zostały zakupione w Biedronce i sprzedawana trzy razy drożej) . Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej pogody.
gonia19661
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 31
Rejestracja: śr lut 04, 2009 2:38 pm

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jesteśmy » śr sie 07, 2013 12:58 am

My tzn.czteroosobowa rodzina żywimy się w Detlafówce,jedyne miejsce,gdzie dzieci zjadły kotleta czy dorsza,czekalismy dość długo ale fakt,że był akurat tłum,niemniej warto poczekć,po sąsiedzku jest drink bar,więc oczekiwanie niespecjalnie się dłuzyło:) Obsługa zawsze uśmiechnięta co jest rzadkością.nam się podobało.
jesteśmy
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 26, 2011 12:58 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: zygzak » pt sie 09, 2013 1:59 am

w tym roku coś nas podkusiło i spróbowaliśmy naleśników w Chacie Wuja Toma, owszem porcje duże, ale samego naleśnika, bo to co pomiędzy to trzeba by szukać - miał to być indyjski z kurczakiem, ponadto placki ziemniaczane 3 szt. duże wypieczone z tartych ziemniaków z pieczarkami - dało się zjeść, ale za tłusto;
natomiast niezmiennie polecam pensjonat Korab zwłaszcza z małymi dziećmi, Gruby de Lux, który w tamtym roku był nowością, teraz dojrzał i oprócz dobrego jedzenia (polecam sałatkę z kurczakiem) stał się bardziej komfortowy dzięki kolorowym kocom i poduszkom na ławach - dobry pomysł, U Kurczaka pizza może być, ale te tłumy trochę odstraszają, a na deser koniecznie lody Marko 24 na Spacerowej za Łąkową w kierunku Piaśnicy, gdzie obsługują dwie przemiłe siostry bliźniaczki!
zygzak
Expert
Expert
 
Posty: 61
Rejestracja: wt lip 05, 2011 1:07 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: Bakkara » pt sie 30, 2013 12:31 am

Prawie codziennie jedliśmy w " Grubym de Lux ", przetestowaliśmy : rosół, pizze, flądrę, solę i łososia na szpinaku - wszystko pyszne i świeże.
Frytki, talarki i surówki też ok. Tylko w tym roku piwka brak :cry:
Jednak i na to jest rada - sklep monopolowy za ścianą :D kelnerki same zachęcają że jak ktoś chce to może przynieść swoje i wszyscy z tego korzystają :)

Oprócz " Grubego " zacnie było też jak co roku w " Kartoflisku " - ceny, wielkość porcji i smak bez zmian, duży plus!
" Chata Wuja Toma " - placki ok, flądra ok, ciasto w naleśnikach za grube ale wsad smaczny.
Pizza w " Kontenerze " taka jak rok temu : głodny zje ale szału nie ma...
Nie dotarliśmy w tym roku do " Kormorana " i to tylko kolejny powód by wrócić do Dębek w sierpniu 2014 :D :D :D
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jesteśmy » sob sie 31, 2013 10:59 am

W Grubym de lux nie było piwa?To chyba chwilowa sytuacja, za to ohydne jedzenie jest zawsze.Wystrój ładny i to wprowadza w błąd ,tak się nacięlismy my i kilkoro naszych znajomych,zupa kurkowa z kurkami nie ma nic wspólnego,dorsz mały i wysuszony za to cena całkiem duża a po kebabie krople żołądkowe i miska :(.Chata Wuja Toma-porażka ze wszystkim,niezłe jest Kartoflisko i ich ziemniak z gzikiem i pierogi.Na końcu Dębek wschodnich godna uwagi restauracja Enigma,ceny wcale nie restauracyjne,takie jak w budach z patyków a jedzonko bardzo dobre,chyba to takie trochę nieodkryte miejsce a szkoda.I na przeciwległym końcu Dębek(zachodnie) ośrodek Detlafówka i tam stołówka ogólnie dostępna,jedzonko wyśmienite tylko jeden minus-w szczycie sezonu w porze obiadowej zdarza się czekać na swój posiłek nawet do godziny co głodnych nieco wkurza ale taki mają ruch i naprawdę warto.Dla lubiących posezonowe pobyty Enigma czynna do połowy września.
jesteśmy
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 26, 2011 12:58 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: B&P » sob sie 31, 2013 1:12 pm

"W Grubym de lux nie było piwa?To chyba chwilowa sytuacja, za to ohydne jedzenie jest zawsze..." No cóż, to jakby się po prostu wyklucza!!! Albo się jest tam zawsze i wie co się dzieje i jak karmią ,albo pisze się po prostu na zlecenie. I pomijam już gusta, bo te są różne. I nam akurat dokładnie odwrotnie wszystko sie podoba w Dębkach: Gruby de lux super (trochę mógłby się mniej cenić),Kartoflisko fajne za pierwszym razem bo inne i i oryginalne ( i o to chodzi), ale na dłużej niezbyt zdrowe, Detlafówka - jednym słowem gorący kubek. Zupy z paczki, sosy z paczki, sałatki z kubłów z octem, etc.... Do Chaty Wuja nigdy nie zaglądałem, jakoś nas tam nie pociągało (tutaj się zgadzamy). No i Enigma - raz tam byliśmy i więcej nasza noga nie postanie. Fakt ,było to chyba 5 lat temu ,ale uraz pozostał. I powracając do wstępu: skoro Szanowni Jesteśmy wiedzą ,że w Grubym de lux zawsze jest paskudne jedzenie to dlaczego nie mają wiedzy, że piwa przez cały sezon nie serwowali??? Przy zamówieniu od razu kazali się udać do przemiłych Pań obok (czyli sklepiku). To jak to w końcu: byli tam (zawsze) ,czy w ogóle??? Pozdrawiam
Ps. o tym piwie to zresztą się przewijało również powyżej
Pozdrowienia, B&P
B&P
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:52 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: jesteśmy » ndz wrz 01, 2013 1:14 am

No cóż drogi B&P ,wrażenia są subiektywne,spędzamy w Dębkach prawie dwa miesiące od dobrych kilku lat i obserwujemy zmiany zachodzące w pensjonatach i gastronomii,przyjeżdzają nasi znajomi i wymieniają opinie,stąd nasze komentarze.Kartoflisko ma naprawdę smaczne jedzenie,Enigma-jemy tam stale,nie są to opinie sprzed pięciu lat a Detlafówka nie ma zup z papierka,jedyne miejsce gdzie nasze dzieci jadły zupki ze smakiem i się nie pochorowały.Bronisz Grubego i być może jest to własnie tekst "na zlecenie",nasze wrażenia są koszmarne,podkreslamy-wystrój fajny ale tylko do posiedzenia ,broń Panie przed jedzeniem!Ale co kto lubi...
jesteśmy
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 26, 2011 12:58 am

Re: POLECAM-ODRADZAM

Postautor: B&P » ndz wrz 01, 2013 9:59 am

Szanowni Jesteśmy, to wszystko się zgadza. Nie od dziś wiadomo,że dzieci uwielbiają fastfoods. A Detlafówka to w Dębkach taki największy McDonalds! I naprawdę przez dawa miesiące pobytu nie zdążyli Państwo zauważyć, że u Grubego de lux nie podają piwa?
Pozdrowienia, B&P
B&P
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:52 am

Następna

Wróć do Najlepsze jedzenie...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości

cron