Oszustwa w sklepach

Mówmy głośno i wyśmiewajmy, a Dębki staną się jeszcze LEPSZE !

Moderator: bobo2206

Oszustwa w sklepach

Postautor: kamil » wt sie 14, 2012 11:14 am

W Dębkach trzeba się mieć na baczności gdyż sprzedawcy w sklepach, knajpach i wszelkiej maści budach, na chama oszukują przy wydawaniu reszty i na każdy inny możliwy sposób. Oszukują na beszczela wykorzystując nieuwagę turystów.
przykłady:
- w budzie z lodami panienka próbowała orżnąć moją 14 letnia córkę na ponad 10!!! zł Lód 4,50, córka daje 20 zł a otrzymuje 5 zł reszty,
- buda a'la sklep na rogu ul. Liliowej - podpałka do grilla która kosztuje normalnie 2 zł tu kosztuje 8!!!

Przyjeżdżamy tu już od 8 lat ale tego chamstwa nie ubywa a wręcz odwrotnie.
Ludzie czy wy jesteście aż tak głodni że się posuwacie do ZŁODZIEJSTWA?
kamil
 

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: KATE » pn sie 18, 2014 3:56 pm

Tak zgadzam się i potwierdzam to co napisał przedmówca.
W ubiegłym roku t.j. 2013 w Dębkach sprzedawcy próbowali ze mną w warzywniaku na spacerowej zaraz przy wejściu na główną plażę nr 19. Pani tłumaczyła się, że to z upału a był jeden z chłodniejszych dni.
Natomiast w barze AKWARIUM na ul. Morskiej dziewczyna wydawała nam ze 100 zł jak z 10. Gdy jej się nie udało stwierdziła: "och szkoda, myślałam że będę miała lepszą dniówkę!"
Takie sytuacje bardzo zniechęcają do przyjazdu.
KATE
 
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 18, 2014 1:40 pm

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: WiktoriaW » pt kwie 10, 2015 4:11 am

W każdym mieście jest to samo.
WiktoriaW
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 1:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: beret21 » pt kwie 10, 2015 9:57 am

Jeśli ktoś ma punkt sezonowy w dobrym miejscu to czemu miałby mieć niskie ceny? Jeśli ktoś niechce to niech nie kupuje i tyle, nie uważam tego za coś złego.
Co do okradania dzieci to nie będę tego komentowałł..
beret21
 
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 09, 2015 5:30 pm

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: malkontent » pt lip 31, 2015 11:44 am

W każdej mieścinie turystycznej gdzie zarobić na turystach można tylko sezonowo wyznaje się zasadę dymać, dymać dymać. Każdego, na każdym. W końcu sezon nad morzem tylko 40-50 dni w roku. Jak się przed tym bronić? Cóż, nie bardzo jest jak ponieważ nikt nas nie zmusza do kupowania po takich cenach. Jest to jednak dobry moment dla mniej pazernych (np. lokalnych) sprzedawców, którzy mając niższe ceny będą mieć większy zbyt. Pytanie tylko czy nie wyjdzie na to samo?

Inną sprawa to zabrać nad morze własny kram i handlować czym się da :)
Odwiedź mój Portal Pracy z Katowic. A jeżeli mieszkasz w Bielsku-Białej, kliknij również w ten link.
Awatar użytkownika
malkontent
 
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 30, 2015 12:49 pm

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: kiszki » śr sie 05, 2015 10:22 am

Mnie ostatnio oszukali na 50 zł .... -.-
kiszki
 
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 05, 2015 10:22 am

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: Kociak » śr sie 05, 2015 10:27 am

Błędy przy wydawaniu reszty nie są celowe, gdybyście pracowali po 14 godzin ciągle na nogach bez dnia urlopu przez 60 dni - sami byście wiedzieli, jak łatwo o pomyłki w liczeniu. Nikt nie jest robotem, a tak się w sezonie pracowników traktuje. Trochę zrozumienia, bo ci ludzie naprawdę są wykończeni.
-----------------------

Tubylec :)
Awatar użytkownika
Kociak
Expert
Expert
 
Posty: 71
Rejestracja: pt maja 29, 2015 5:35 pm

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: Waffer » czw wrz 24, 2015 10:15 am

Ok, niektórzy wydają mniej reszty przez pomyłkę albo źle nabijają także przez pomyłkę. Niestety jest wiele sklepów, którzy jawnie oszukują klientów.
Waffer
 
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:12 am

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: kalmaro » pt wrz 25, 2015 12:16 pm

Tez nie byłabym taka pewna, kilka lat pracowalam w butiku z torebkami czasami, po 12 godzinach pracy zdarzały mi się pomyłki. Zawsze przepraszałam i się poprawiałam, ale niektóre spojrzenia były naprawdę przykre. Bardzo łatwo oceniać, gdy jest się po drugiej stronie.
kalmaro
 
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 25, 2015 11:49 am

Re: Oszustwa w sklepach

Postautor: versus00 » sob kwie 27, 2019 7:59 am

Niestety najwięcej takich kurortowych oszustów jest właśnie w sezonie. Od wielu lat nie jeżdże do dębek bo uważam, że klimat się zepsuł przez takie okropne akcje.
versus00
 
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 27, 2019 7:55 am


Wróć do PARANOJA !!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron