Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

o Dębkach, z Dębek i wokół Dębek...

Moderator: bobo2206

Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: kamer » czw mar 17, 2011 9:38 pm

Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem uzasadnienie Rady Gminy Krokowa w sprawie złożenia skargi do WSA w Gdańsku na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Pomorskiego stwierdzające nieważność uchwały Nr III/22/2010 z dnia 29.12.2010 :
"Kwestia uwzględnienia przez Radę w uchwale z 29 grudnia 2009r. wybranych w/w 9 uwag , dotyczących 58 pojedynczych działek ( tzw. Dębki Wschodnie”) powoduje fakt braku spójnej polityki przestrzennej i zarzut nierównego traktowania właścicieli działek - co zostało wyraźnie sformułowane w uzasadnieniu uchwały Nr III/22/2010 Rady Gminy Krokowa z dnia 29 grudnia 2010 r."
A w uzasadnieniu uchwały czytam:
"Działki posiadają różne powierzchnie, przeważają wydzielenia wielkości ok. 500m², tworzą zbiór jakby przypadkowo wybranych działek. Większość terenu jest gruntem rolnym , brak jest na nim uzbrojenia w sieć wodociągowo-kanalizacyjną. Przedmiotowe działki nie tworzą jednolitego, zwartego terenu" ...... "Podstawową jednakże kwestią jest zarzut nierównego traktowania podmiotów prawnych, w tym wypadku właścicieli, gdyż w/w uchwale Rada Gminy jednocześnie dopuszcza i nie dopuszcza zabudowę na sąsiadujących ze sobą działkach. Zasada równości wobec prawa wyrażona w art. 32 Konstytucji RP nakazuje aby prawo traktowało w podobny sposób osoby będące się w podobnej sytuacji"
Czy radnym nie wydaje się że Wojewoda ma uzasadnione zastrzeżenia i postąpił słusznie?
Obecna Rada wszystkie wnioski potraktowała równo, zmieniła też uchwały poprzedniej Rady - teraz rządzimy my wg zasady: NIE bo NIE. Jak wszyscy będziemy kierowali się tą zasadą - daleko nie zajedziemy.
Będziemy się miotać od ściany do ściany. Radni rzekomo niezwykle wnikliwie analizowali każdy z ponad 600 wniosków a powinni wiedzieć że np. enklawa ok. 60 działek znajdująca się w odległości 350 m na wschód od Dębek -w kierunku Karwienskich Błot, to były teren Spółdzielni "IELDZINO" podzielony w 1993 r. wg ścisłych ustaleń Gminy Krokowa: działki musiały mieć ok 1000 m2 oraz wytyczone drogi dojazdowe o szerokości 8 m a skrzyżowania-narożniki dróg ścięte o następne 2,5 m. Tereny te wg zapewnień urzędników gminy miały być przeznaczone pod zabudowę letniskową. Przez 18 lat gmina nic w tym temacie nie zrobiła. Już samo uzasadnienie obecnych radnych że nasze działki mają po ok 500 m2 i nie posiadają dróg dojazdowych nie jest prawdą - wystarczyło zrobić rozeznanie w terenie lub zapoznać się z istniejącymi mapami.
Powoływanie się na art. 32 Konstytucji RP o zasadzie równego traktowania obywateli
uważam za wiekie nadużycie.
Jeśli leży Wam na sercu krzywda i troszczycie się o właścicieli działek których wnioski nie zostały pozytywnie rozpatrzone to możecie to zmienić - ZAŁATWIĆ JE POZYTYWNIE.
Wtedy wszyscy będą potraktowani równo.
Drodzy radni - Mam propozycję - przyjmijcie uchwałę dopuszczającą w rejonie tzw. Dębki Wschodnie - zabudowę letniskową wg ustalonych reguł jak np: wielkość powierzchni czy wysokość zabudowy.
kamer
 

Re: Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: Ja Wasz » ndz mar 27, 2011 6:17 pm

Nie wiem czy to prawda - Ale szykuje się CIEKAWOSTKA ze studium.
Ja Wasz
 

Re: Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: x » wt mar 29, 2011 4:55 pm

x
x
 

Re: Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: ka5milo » śr gru 16, 2015 8:38 pm

:oops:
ka5milo
 
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 10, 2015 4:49 pm

Re: Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: opewe » pn maja 11, 2020 11:48 pm

Mocne.
.
opewe
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 28, 2016 4:58 pm

Re: Bardzo wzruszyłem się jak przeczytałem....

Postautor: Akyuna » sob sie 29, 2020 8:35 pm

wooow bardzo mocne nawet
Jeśli potrzebujesz profesjonalnych maszyn typu zwijarki do blach, giętarki BTC, prasy krawędziowe i nożyce gilotynowe, to https://btc-maszyny.pl mogą mieć coś dla Ciebie.
Akyuna
 
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 29, 2020 8:31 pm


Wróć do CIEKAWOSTKI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron