Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Mówmy głośno i wyśmiewajmy, a Dębki staną się jeszcze LEPSZE !

Moderator: bobo2206

Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: Daniela » wt lip 15, 2008 2:46 pm

Ja wiem że sie nie da innaczej ale nie mozna by chociaz w sezonie wprowadzic ograniczeń np. czasowych? Przeciez te tabuny samochodów zanieszyszczają tylko to cudne i świerze powietrze, którym przyjeżamy tam oddychać ( nie za darmo przecież:).... Czy nie można wprowadzic zakazu ruchu np. od godz. dajmy na to 11 rano do 21....?
Rozumiem, że dostawcy i turyści muszą dojechac ale czy naprawde przez cały dzień musi tam byc ruch jak w centrum warszawy? Sprawy dostawczo-rozpakunkowe można załatwiać w usalonych godzinach a właściciele tych pensjonatów których dotyczyło by to bezpośrednio mogliby informować o tym na swoich stronach www lub tu na stronie Dębek...Przecież chodzi o nas wszystkich...dusić się spalinami to spokojnie możemy przez cały rok w naszych miastach....
Czy szanowne władze mogłyby rozpatrzyć taki wniosek?
Daniela
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 15, 2008 2:23 pm

Postautor: baart » śr lip 16, 2008 2:09 pm

od wileu lat trwa dyskusja o budowie alternatywnego dojazdu i nic z tego nie wynika
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: Daniela » śr lip 16, 2008 2:19 pm

no przebudowa to napewno wielki kłopot i koszt...ale takie czasowe ograniczenie? na zasadzie ze i wilk syty i owca cała:) to chyba nie taki zły pomysł? nie wiem tylko komu mozna by go przes=dstawic bo jakos mi sie nie wydaje zeby władze śledziło to forum...a szkoda....
Daniela
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 15, 2008 2:23 pm

Kasa-kasa-kasa a nie drogi, obywatele.

Postautor: Miejscowy w.k.r.i.n. » czw gru 11, 2008 12:42 pm

Uruchomić starą drogę z Odargowa do Dębek - a jest kasa od Schetyny - czy V-ce Wójt Białk nie widzi tego problemu przez tyle lat. Ano tak nie widzi, bo nie będzie przechodziła koło jego pensjonatu.
A gdzie był plan gospodarowania zagospodarowania przestrzennego - uchwalono, przyjęto, o drogach i bezpieczeństwie obywateli nie pomyślano - a pomyślano o robieniu kasy określonej grupie ludzi - nie wierzysz ---- zobacz -----
h t t p : / / a l l e g r o . p l / 2 0 7 8 8 _ sprzedaz_grunty_i_dzialki.html?id
Tak się robi kasę określonej grupy ludzi.
Miejscowy w.k.r.i.n.
 

Postautor: ewelina_pabianice » pt gru 12, 2008 4:10 pm

Rzeczywiście przydałoby się ograniczenie ruchu, ale nie sądze żeby było to możliwe. Niestety Dębki to dwie ulice:( jedna dojazdowa druga spacerowa(p.s. którą i tak cięzko spacerować:P)
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Dlaczego - łamie się prawo

Postautor: Andrzej - Stalowa Wola » pt maja 15, 2009 9:24 am

A kto wydaje pozwolenia dla tych rowerków w sezonie, które rozjeżdżają ludzi. Czyży POLICJA tego nie widzi jak jest łamane prawo, że po drogach publicznych na tych rowerkach poruszają się dzieci bez opieki dorosłych.
Andrzej - Stalowa Wola
 

Re: Dlaczego - łamie się prawo

Postautor: ewelina_pabianice » pt maja 15, 2009 10:35 am

Andrzej - Stalowa Wola pisze:A kto wydaje pozwolenia dla tych rowerków w sezonie, które rozjeżdżają ludzi. Czyży POLICJA tego nie widzi jak jest łamane prawo, że po drogach publicznych na tych rowerkach poruszają się dzieci bez opieki dorosłych.


Zgadza się. . . ja z przerażeniem obserwuję dzieci wyjeżdżające wprost pod koła samochodów...
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: bleblu » ndz maja 17, 2009 7:46 pm

nie popadajcie w przesadę. ulica Spacerowa jest deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym. obowiązuje na niej znaczne ograniczenie prędkości i każdy na tej drodze powinien zachować ostrożność a szczególnie kierowcy samochodów. jadąc 20-30km/h można spokojnie wszystko mieć pod kontrolą i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. jazda Spacerową z prędkością 50 hm/h i większą jest buractwem i brakiem rozumu! i nie ma co zwalać winy na dzieci i innych.
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 8:19 pm przez bleblu, łącznie zmieniany 1 raz
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Postautor: blazus1 » ndz maja 17, 2009 9:55 pm

ooo w lipcu/sierpniu na spacerowej 20 km/h?? to chyba o 5 rano :P
najgorsze sa ciezarowki z zaopatrzeniem i te takie "rowerki" na 4 kolach :P
...
blazus1
Expert
Expert
 
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 18, 2007 9:59 am
Lokalizacja: Gród Kraka

Postautor: ewelina_pabianice » pn maja 18, 2009 6:35 pm

bleblu pisze:nie popadajcie w przesadę. ulica Spacerowa jak deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym. obowiązuje na niej znaczne ograniczenie prędkości i każdy na tej drodze powinien zachować ostrożność a szczególnie kierowcy samochodów. jadąc 20-30km/h można spokojnie wszystko mieć pod kontrolą i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. jazda Spacerową z prędkością 50 hm/h i większą jest buractwem i brakiem rozumu! i nie ma co zwalać winy na dzieci i innych.


Nie zwalam absolutnie winy na dzieci. Faktem jest jednak, że rodzice powinni zwracac na to uwagę. Jak wspominasz jest to zarówno deptak, jezdnia jak i droga rowerowa, więc każdy może z tego miejsca korzystać. Racją również jest to, że wszystko powinno robić się z głową i umiarem
Pzdr
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Smieci w Dębkach

Postautor: Mirek z Łodzi » czw maja 21, 2009 9:42 am

Ewelino z Pabianic - jak widzę zdrowo patrzysz na to towarzystwo z Dębek.
Obserwuję Twoje wpisy na tym forum DĘBKI.
My przyjezdni do Dębek - widzimy co się dzieje, jakie są wady, nieorawidłowości. A wpisy - jak widać - patrzą tylko na swoją kasę.
Nasuwa się pytanie - CZY MIEJSCOWI NIE WIDZĄ JAK TRACĄ Z ROKU NA ROK.
Ktoś kiedyś napisał, że - Z DĘBEK ROBI SIĘ SKANSEN - dlaczego, miejscowi patrzą tak krótko.
Andrzej ze Stalowej napisał - BRUD w Dębkach.
To samo ja potwierdzam.
Mirek z Łodzi
 

Postautor: ewelina_pabianice » czw lip 02, 2009 2:44 pm

I właśnie...wróciłam dopiero co z Dębek
Z przerażeniem obserwowałam pewną sytuację.
Idzie sobie ulicą matka z dzieckiem (dziecko siedzi sobie we wózku).
Pani była bardzo zapatrzona na stragany z pamiątkami i pchała wózek...wprost pod koła jadącego samochodu. Co prawda samochód jechał bardzo wolno(na całe szczęście dla tego biednego dziecka). Kiedy ktoś zwrócił Pani uwagę była ona bardzo zniesmaczona, że ktoś w ogóle śmiał....
Ja rozumiem, że wakacje, że urlop, że odprężenie......ale no ludzie no...trochę rozwagi
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: ania124 » ndz lip 26, 2009 11:15 pm

bleblu pisze:ulica Spacerowa jak deptakiem, drogą rowerową i jezdnią w jednym.




zgadzam się...
na ul. Spacerowej gdzie niegdzie są chodniki i teraz kieruje pytanie do tych co spacerują po Spacerowej dlaczego nie chodzicie po chodniku? (oczywiście tam gdzie jest) tylko chodzicie środkiem ulicy, pchacie się pod samochody...życie Wam nie miłe?
ania124
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 26, 2009 12:03 am

Postautor: Bisopt » wt lip 28, 2009 5:49 pm

Może dlatego że taki tłum ludzi tam się nie zmieści?.Na tych pseudochodnikach to tylko ruch wachadłowy.
Bisopt
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jerzu » śr lip 29, 2009 9:46 pm

blazus1 pisze:ooo w lipcu/sierpniu na spacerowej 20 km/h?? to chyba o 5 rano :P
najgorsze sa ciezarowki z zaopatrzeniem i te takie "rowerki" na 4 kolach :P


Rowerki jak rowerki. Skutery to jest dopiero zakała Spacerowej. Mnie o mało co nie rozjechało dwóch gówniarzy na skuterku, skracali sobie drogę przez chodnik na rogu Spacerowej i Morskiej. O mało co jeszcze nie przywalili w BMW "jadące" Spacerową.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: komar » sob sie 01, 2009 1:46 am

A ja Uważam że jednak niektóre osoby nie znają Polskiego prawa-owym jak to się nazywa rowerkiem można poruszać się po każdej drodze nie tylko deptaku w Dębkach o ile posiadam się polisę OC i każda wypożyczalnia powinna mieć również regulamin bądz zarządzenie żę wypożycza sprzet tylko osobom do tego uprawnionym- karta rowerowa lub dziecku pod opieką osoby dorosłej;] a skutery?? przejedzcie się do włoch albo francji- po to jest skuter żeby szybciej się poruszać- oczywiście zzachowaniem przepisów tego nie neguje;]
komar
 

Postautor: słoniu » sob sie 01, 2009 12:14 pm

ja się po Spacerowej poruszam pieszo, rowerem, skuterem, quadem, samochodem, raz spałem na środku Spacerowej, 100 razy piłem na Spacerowej browary, parę razy szedłem z wózkiem i parę razy z psem. i nigdy ani mi nikt nie przeszkadzał, ani ja nikomu. po prostu wszyscy powinniście wyluzować trochę poślady. i Wy co narzekacie, że jeżdżą i Wy, co jeździcie. Dębki są dla wszystkich. Pozdrawiam.
najlepszy, to jest browarek i pistacje z maroko ;)
Awatar użytkownika
słoniu
Expert
Expert
 
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 17, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: stare babice

Postautor: Piotrek_wla » pn sie 17, 2009 8:54 am

Problem tkwi w tym że kiedyś było więcej dróg dojazdowych do dębek...
1. droga ul. Sosnową mostkiem przez kanał i łąkami(polną drogą- ale przejezdną) w stronę odargowa - jednak władza z gminy sprzedała działki przy sosnowej- wraz z drogą - to jest już przesada.
2. droga obok domu sióstr zakonnych, a następnie mostkiem i do asfaltu.
Jak by dalej były te drogi to nie było by aż takich korków jak obecnie w weekendy :)
Co do dostaw towaru to nie jestem za wprowadzeniem zakazu w ciągu dnia.
Ponieważ w Dębkach jest tak dużo punktów gastronomicznych, że jeżeli dana firma miła by je wszystkie zaopatrzyć do załużmy godz. 11.00 to musieliby zacząć rozwozić towar od 4-5 nad ranem.
Zaczęły by sie wpisy/narzekania na forum że nie można spokojnie wypocząć, ponieważ od wczesnego ranka hałasują rozładowywane skrzynki, beczki czy jeżdzące dostawcze samochody.
Pozdrawiam
Piotrek_wla
 

Postautor: józefina » pn sie 24, 2009 9:27 pm

Ja od wielu lat chodzę głównie lasem. Przecież wzdłuż Spacerowej, przez znaczny jej odcinek ciągnie się elegancka, sympatyczna leśna droga - z wózkiem, czy rowerem też da się ją pokonać. Jest cicho i bezpiecznie. polecam tę metodę.
W tym roku byłam 3 tygodnie i 3 razy musiałam przebić się samochodem - masakra. Masakra dla kierowców, pieszych, rowerzystów! Jeśli chodzi o gokarty - brak mi słów. Pewnie dopóki jakiś dzieciak nie zginie pod kołami nic z tym nie zrobią. Żal.
józefina
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 21, 2009 8:25 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: szymon111 » pn cze 07, 2010 12:11 am

Dużo osób też nie wie że można dojechać od drugiej strony, szczególnie ktoś kto jest pierwszy raz, tak jak ja rok temu, też jechałem tym deptakiem do Leśnego czyli przez całą miejscowość, to jest istna porażka, ale wyjeżdzałem już z drugiej strony czyli nie jechałem w stronę centrum ale w drugą, droga nie najlepsza ale mimo wszystko lepiej po dziurach niż między tymi ludźmi.
szymon111
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:55 pm

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: bleblu » pn cze 07, 2010 10:57 pm

szymon111 pisze:niż między tymi ludźmi.


ci ludzie to ktoś inny niż Ty sam? warto czasami przemyśleć co i jak się pisze żeby nie wyszło z pogardą do reszty osób...
może się przypieprzam zbytnio ale o szacunek trzeba dbać :)
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: szymon111 » pn cze 07, 2010 11:20 pm

To jak się patrzy zależy czy się siedzi w aucie czy idzie

Choć ciągłe schodzenie z drogi pojazdom jest uciążliwe, to jazda jest gorsza, a szczególnym problemem są dzieci których rodzice nie pilnują, jechało takie dziecko z 5- 6 lat na rowerze i przewróciło się przed samym autem, na szczęście nie da tam się jechać więcej niż 3 - 5km/h.
szymon111
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:55 pm

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: blazus1 » wt cze 08, 2010 7:53 am

niestety sa i tacy co jada szybciej niz 5km/h...
...
blazus1
Expert
Expert
 
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 18, 2007 9:59 am
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: bleblu » wt cze 08, 2010 8:17 pm

Spacerowa jak sama nazwa mówi to głównie w sezonie deptak i pierwszeństwo należy do pieszych i rowerzystów. Niech nikt nie próbuje myśleć inaczej bo prędzej czy później każdy jest pieszym na Spacerowej! Jeśli ktoś zamierza lansować się swoim autem to Dębki się zupełnie nie nadają ;) I dlatego uwielbiam tą wioskę 8)
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Re: Ruch samochodowy na spacerowej!!!

Postautor: Mariola » sob lip 10, 2010 9:17 pm

NO CÓŻ FAKT TO CHYBA JEDYNY MINUS DĘBEK ,ŻE JEST JEDNA ULICA SPACEROWA PO KTÓREJ JEDŻ AUTA ALE I TAK WARTOOOOOOOOOOOO JECHAĆ:)
Mariola
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 10, 2010 9:01 pm


Wróć do PARANOJA !!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości