DĘBKI NIE SĄ ODNAWIALNE

Moderator: bobo2206

DĘBKI NIE SĄ ODNAWIALNE

Postautor: _lilek_ » śr sie 06, 2008 1:53 pm

Jeśli Dębki i tutejsza plaża są dla Was warte ocalenia, zwracam się z prośbą o poparcie naszego protestu.

Pisząc po krótce - w planach firmy Wiatropol jest postawienie farmy wiatraków, zlokalizowanej 4 km od lini brzegu, która rościągałaby się od ujścia Piaśnicy aż po krańce Dębek.
Nie jesteśmy przeciwko pozyskiwaniu energii z wiatraków, walczymy jedynie o zmianę lokalizacji, by uchronić jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce przed totalną industrializacją!

http://www.wspak.pl/wiatraki/

Z góry dziękujemy za poparcie!
_lilek_
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 05, 2008 4:36 pm

Postautor: gość2 » śr sie 06, 2008 3:25 pm

w pensjonatach są listy do podpisania przed wiatrakami albo kaplicy;więc podpisujmy się!
gość2
 

chyba niesłuszne obawy...

Postautor: RomanK. » śr sie 06, 2008 11:56 pm

_lilek_ a co ma wspólnego "jedna z najpiękniejszych plaż" z terenem odległym od niej 4.5 km? To już raczej nie jest plaza... Poza tym, jeżeli wiatraki mają mieć 120 metrów (chociaż czytając info na temat HornsRev i Nysted - innych farmach na morzach wygląda na to że stosuje się niższe) to będą raczej ledwo widoczne. Nie jest też prawdą informacja, jaka została zamieszczona na stronie polecanej przez Ciebie, dotycząca dźwięków. Po pierwsze (z obserwacji na lądzie - w Gnieżdżewie, bo tam często jestem) dźwięk jest słyszalny z naprawdę bliskiej odległości (jakichś 100-200 metrów) i nie jest to żaden niski dzwięk, tylko szum, a po drugie - kiedy wieje (a wtedy wiatraki pracują) mamy fale, a kiedy mamy fale to już nic innego nie słychać. O turystów w twojej Villi Amber też bym się nie martwił - wygląda ładnie i zachęcająco :), a ja sam chętnie bym przyjechał zobaczyć te wiatraki i porobić fotki.
Pozdrawiam serdecznie i życzę mniej złości (bo z tego co widzę, nikt nie robi takiego "zamieszania" na forum jak Ty).
RomanK.
 

Postautor: Gość » czw sie 07, 2008 8:13 am

złości we mnie nie ma, inforumuję o inicjatywie jaka pojawiła się w Dębkach. A wysokość nie jest wyssana z palca, takiej właśnie wysokości wiatraki mają stanąć w morzu - jest to pierwszy taki projekt. Co ma plaża? - cóż sądzę że widok nie będzie już taki sam, kiedy pojawi się wspomniana instalacja w morzu. Ale jeśli ktoś lubi takie projekty- jego sprawa - ilu ludzi taki gust. Moje opisałam i nikomu nie przypisuję negatywnych emocji.
Gość
 

wiatraki

Postautor: tola » ndz sie 10, 2008 10:44 pm

Wiatraki w morzu to katastrofa dla turystyki w tym rejonie.Stracą turyści mieszkańcy i cała okolica ale to nie tylko problem Dębek ,przecież musi być do tego poprowadzona linia przesyłowa o dużej mocy która bedzie przebiegała przez Dębek przez Żarnowiec Sobienczyce do Kartoszyna.Bedzie to linia napowietrzna z metalowymi slupami kratownicowymi o potężnych rozmiarach przez nasze działki jako inwestycja celu publicznego.I znów nikt nie liczy sie z mieszkancami ważne są tylko interesy.Dlaczego wiatraki nie maja powstać na zachód od Dębek gdzie nikomu by nie przeszkadzały można sie tylko domyslać na wschód leży Bałogóra a tam ma biznes Wójt H. Doreing.
tola
 

Postautor: Gość » śr sie 13, 2008 10:13 am

twoja wypowiedź na temat H.Doeringa światczy tylko o twojej ograniczonej inteligencji i o braku wiedzy na dany temat.tylko dla wyjasnienia sprawy pan Doering jest wójtem od niedawna a kontrakt został podpisany w roku 2000 kiedy to Plocke był wójtem gminy krokowa.poza tym kontrakt z wiatropolem został podpisany potajemnie bez zgody mieszkanców Dębek i poblizszych wiosek.
również badania które były niby prowadzone przez naukowców w ciagu roku to wciskanie kitu bo: nikt ich tu nie wiadział a rzekomo byli tu pzrez cały rok.
wieć z całym szacunkiem ale zanim coś napiszesz to obeznaj sie w temacie i ludziach zajmujących sie tą sprawą.
Gość
 

jedynym wyjściem jest....

Postautor: Artur Bernard Niedziółka » śr sie 27, 2008 1:10 am

Moim zdaniem (skromnym jak najbardziej) :) pozostaje uparte stawianie na statusie i planach programu Natura 2000 do jakiego Dębki i oklice zostały włączone. Wiatraki to niepotrzebna w Dębkach inwestycja. Całkowicie się zgadzam z pozyskiwaniem energii z tego typu żródeł ale czemu niszcząc krajobraz w tak pięknych miejscach, zamiast tego urzędasy znalały by fundusze jak z głowa rozwinąć ruch turystyczny i infrastrukturę w tego typu miejscowościach. W końcu kasę biora z moich podatków niech zatem myślą ... Płacę i wymagam :)
Awatar użytkownika
Artur Bernard Niedziółka
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 01, 2008 11:25 pm

Postautor: TiK » czw sie 28, 2008 12:33 pm

Obserwowaliśmy demonstracje na plaży, podziwiając poszanowanie wolności słowa: na płocie spokojnie wisiały obok siebie dwa plakaty

Obrazek

jeden przeciwko

Obrazek

a drugi za

Obrazek

Inne wrażenia z naszych krótkich wakacji w Dębkach są tutaj.
TiK
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 14, 2008 11:46 pm

Postautor: ewelina_pabianice » czw sie 28, 2008 9:06 pm

Uważam, iż można organizować protest przeciwko stawianiu wiatraków w każdym miejscu na polskim wybrzezu. Przecież każde miejsce jest piękne i niepowtarzalne. Kocham Dębki i lubię tam spędzać czas, ale pomyślmy logicznie-jeśli nie zaczniemy wykorzystywać tego typu źródeł energii to możemy też równie dobrze więcej Dębek nie zobaczyć. Na ile jeszcze starczy nam węgla itp (50 lat)? a później co...Dębki nie są odnawialne, a źródła energii...?
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: Gość » pt sie 29, 2008 7:32 am

Ewa zgadzam się z Toba całkowicie jak większość ale wytłumacz jedno jest kilka przykładów, których nie chce mi sie tu przytaczać wystarczy poszukać, że tylko w naszym pięknym kraju takie inwestycje naruszają bądź mogą naruszać piękno i harmonię parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody. Jednak w 1oo% takie instalacje szpecą krajobraz.
Gość
 

Postautor: ewelina_pabianice » pt sie 29, 2008 10:19 am

Zgadzam się, że nie zawsze inwestycje są przeprowadzane tak jak powinny być. Uwazam jednak, że jeśli nie zaczniemy wykorzystywać tego typu źródeł energii to natura zemści się na nas jeszcze bardziej niż robi to w tej chwili. I po co nam wtedy będą ptaszki i inne żyjątka jak nas moze nie być. . . Każdy może mieć jednak oczywiście swoje zdanie
Również chciałabym mieć piękne widoki, ale chciałabym żeby w przyszłosci moje dzieci mogly w ogole zobaczyć piękno naszego kraju. 4,5 km w morze to przecież nie tak blisko....nie będą one stały przy wejściu do morza
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Dębki - czyt. Ciemnogród

Postautor: turysta » śr paź 29, 2008 2:35 pm

Niech żyje Ciemnogród Dębki! Niech żyje! Juz dawno takich pacanów nie widziałem. :shock:
turysta
 

Do Turysty...

Postautor: H5N1 » pt paź 31, 2008 5:15 pm

Generalnie, nie damy się sprowokować. Swoją drogą chyba zostały naruszone jakies Twoje prywatne interesy i kompeksy skoro zadałeś sobie tyle trudu aby wypisać te obraźliwe teksty na forum i pod protestem. Nazwać kilka tysięcy Polaków ciemnogrodem, to już
" turysto "dalece idąca ignorancja i makiawaelizm.
H5N1
 

literówka

Postautor: H5N1 » pt paź 31, 2008 5:17 pm

..miało być KOMPLEKSY
H5N1
 

Jestem za

Postautor: skiba » wt lis 18, 2008 3:17 pm

Jeste za stawianiem wiatraków , ale nie w Dębkach . Też popieram tezę że zeszpeci to widok . Przykładowo byłem w tym roku w Łebie i plaża przy Słowińskim parku rzeczywiście jest piekna , wspaniała i faktycznie jak by powstały te witraki to trochę tak kulawo by było . Patrząc na mapę widze że Debki są również położone atrakcyjnie nad morzem . Wiem gdzie postawić te wiatraki , w Mielnie albo Unieściu niech je postawią , tam nic nie ma jedna ulica , zawalona potwornie ludźmi , zaśmiecona plaża przez tych co wszystko mają w dupie , kibel i tyle . Tam te maszty by w niczym nie przeszkadzały .
skiba
 

STUDIUM - określonej kliki

Postautor: Wójt Gminy Krokowa » czw gru 18, 2008 2:33 pm

OGŁOSZENIE
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Krokowa

Na podstawie art. 11 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 oraz z 2004 r. nr 6, poz. 41) , zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Krokowa w dniach 29 grudnia 2008r do 29 stycznia 2009r w siedzibie Urzędu Gminy Krokowa, ul.Szkolna 2, pokój nr 11 w godz od 11,00-14,00

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami odbędzie się w dniu 22 stycznia 2009r w Urzędzie Gminy Krokowa budynek B' godz. 11,00 do 15,30

Zgodnie art. 11 pkt. 11 ustawy, osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogą wnosić uwagi do projektu studium. Uwagi należy składać na piśmie do Wójta Gminy Krokowa z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2009r.
Wójt Gminy Krokowa
 

Postautor: 2-krotny gość » śr maja 27, 2009 6:46 pm

Ponieważ w tym roku będę już gościł 2-gi raz w Państwa miejscowości chciałbym także wypowiedzieć się na temat pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Za pierwszym razem postrzegałem Państwa miejscowość za niezwykle nowoczesną - nowe (piękne) domy, hotele, pensjonaty. Turyści o "klasę" wyzsi od przeciętnej... Piękne krajobrazy itp.
Właśnie to Wy powinniście dać przykład zgodnego z naturą pozyskiwania energii. Dla mnie i i dla gości "o klasę" bylibyście przykładem współgrania natury z przemysłem. Inną sprawą jet to, że powinniście Państwo mieć odpowiednie profity za zgodę na tę farmę. Jest to rzecz naturalna, że społeczeństwo bardziej zaangażowane w czystą energię powinno coś z tego mieć - chociażby mniejsze opłaty za en. el. Spróbójcie zamiast protestować coś na tej inwestycji wygrać! Dla mnie i moich znajomych daleki widok nowoczesnej farmy wiatrowej jest ogromnym atutem promującym Dębki. Z poważaniem, Państwa sezonowy gość.
2-krotny gość
 

-

Postautor: Affiva » ndz cze 26, 2022 6:53 pm

Wyższa liryka

polega na tym, że piszę nawet, gdy słońca promyka

za oknem nie ma...



Kiedy jestem sam

Siedzę na krześle i z trudem rozmyślam nad tym, co mam

i mieć nie będę...



Proste jak z automatu

strzelanie na ... czytaj całość
go!
Awatar użytkownika
Affiva
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 21, 2012 5:13 am


Wróć do Dlaczego Dębki są NAJLEPSZE ?:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron