Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Moderator: bobo2206

Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: pike22 » wt lip 26, 2011 1:10 pm

Zwykle jest tak, że podaje się odległości od kwater do plaży w lini prostej - to rzeczywiście wydaje mi się najbardziej miarodajne (oczywiście trzeba brac poprawkę na boczne uliczki i chodzenie "zakosami")- ale widzę, że z tym też jest różnie. Przykładowo - wybrałem kwaterę przy ulicy Wrzosowej. Własciciele pokojów goscinnych (często zlokalizowanych obok siebie na jednej ulicy) podaja różne wartości. Raz jest to 500 m a raz 350!. Mnie "tak na oko" z mapy wychodzi coś pod kilometr w lini prostej do morza. Podejrzewam, że dla "podniesienia atrakcyjności" lokalu powszechnie zaniżana jest odległość do plaży.
Myślę, że przydały by się informacje -wzkazówki w jakiej odległości od plaży leżą równoległe do niej ulice np. Spacerowa czy wspomniana ulica Wrzosowa i jaki jest orientacyjny czas, potrzebny do pokonania tej drogi pieszo.
Aktualnie już nie wiem, czy mam taszczyć przez całą polskę rowery na dachu samochodu, czy też odległości nie okażą się straszne i wystarczą kilkunastominutowe spacery?
;)
Pozdrawiam @pike
pike22
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 26, 2011 9:14 am

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: Bakkara » wt lip 26, 2011 1:22 pm

Też się nad tym zastanawiałam, rozbieżność często jest dość znaczna... znając życie 350 metrów to będzie dobre kilkaset a 500 to kilometr jak nic :roll:
Dla pewności wybrałam lokum przy Spacerowej, bliżej morza już chyba się nie da :)
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: baart » śr lip 27, 2011 10:23 pm

300m to podaje przez telefon pani Grażyna z 'Pod Arkadami' a to jest 3 razy bliżej niż 90% innych kwater, ale bez narzekania - pod tym względem Dębki naprawę są super
nie to co 1.5km wąskim przejściem miescowość obok
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: zygzak » śr lip 27, 2011 11:48 pm

Do Pike22: rowery bierz zasze się przydadzą, do plaży wszędzie tu blisko, ale rowerami nie jeżdzi się na plaźę tylko wzdłuż gdy pogoda nie taka
zygzak
Expert
Expert
 
Posty: 61
Rejestracja: wt lip 05, 2011 1:07 am

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: pike22 » czw sie 11, 2011 6:57 pm

No i jestem na miejscu od kilku dni :)
Z odległościami nie jest tak, źle jak przypuszczałem.
Zakwaterowałem się przy ul. Wrzosowej. Do głównego deptaka (Spacerowa) jest ~ 6 min marszu, drugie tyle będzie na plażę (np. przez wejście 20).
Niestety z dziećmi (moje pociechy idą sposobem "dwa do przodu, trzy do tyłu" ;) ) trzeba liczyć x 2.
pike22
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 26, 2011 9:14 am

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: Gość » czw sie 11, 2011 11:43 pm

A tak a propo's jaka jest pogoda w Dębkach, czy warto tam się wybrać mając na uwadze przejechanie 500km? planujemy przyjechać w sobotę.
Gość
 

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: Bakkara » pt sie 12, 2011 1:39 pm

Wiem od znajomych że teraz leje ale jutro ma być już lepiej :wink:
Ja w poniedziałek :D
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: Jot » pn sie 27, 2012 11:51 am

W tym roku zauważyłam,że odległości "się zmniejszają"...kiedyś do Białogóry było taaak daleko, a teraz 2 godz spacerku i już jesteś na miejscu... to samo tyczy się dojścia do morza...jakoś tak bliżej... :wink:
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: opewe » śr gru 28, 2016 6:24 pm

Niestety większość ludzi zaniża odległość kwatery od plaży. Trzeba to zweryfikować samodzielnie np. w Google Maps.
opewe
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 28, 2016 4:58 pm

Re: Jak to jest z tymi odległościami od plaży?

Postautor: derdik » czw kwie 27, 2017 2:34 pm

Na Google Maps nie będzie problemu z oszacowaniem odległości.
derdik
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 27, 2017 2:19 pm


Wróć do zasady, prośby, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron